Altın fiyatları ve Dolar kuru her geçen gün dalgalı seyrine devam ediyor. Altın ve Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, piyasalarda süren dalgalanmayı yorumladı ve yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. 21 Aralık tarihinde altın ve doların büyük çöküşünü bilen İslam Memiş, Temmuz ayı için önemli tavsiyeler verdi. Temmuz 2022 de piyasalarda adeta fırtına yaşanacağını söyleyen İslam Memiş, dolar kurunun 20 lirayı gram altın fiyatının ise bin 450 lirayı bulacağını dile getirdi.

Altın ve doların 21 Aralık'taki büyük çöküşünü saatler öncesinden tahmin eden altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş Temmuz 2022 için vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Önümüzdeki 2 haftanın dolar ve altın alımı için son fırsat olduğunu söyleyen İslam Memiş, alım İşini ihmal etmemek gerektiğini dile getirdi. Gram altında 600 lirayı beğenmeyenlerin 800 liradan aldığını 880 lirayı beğenmeyenlerin bin liradan almak zorunda kaldığını söyleyen İslam Memiş, Şu anda elindeki varlıklara sahip çıkanların kazanacağını söyledi. 2022 Temmuz ayında dikkat çeken İslam Memiş altın ve doların yanı sıra Bitcoin hakkında da tahminlerde bulundu.

Borsa İstanbul riskli bölgede

Altın kahini olarak tanınan altın ve para piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasalara ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu. Borsa İstanbul hakkında konuşan işlenmemiş,  BİST 100 endeksinin 2 bin 500 puanın altına düşeceğini belirterek şu an itibariyle Borsa İstanbul'un riskli bölgede olduğunu dile getirdi. Dolardaki toparlanmanın göz önüne alındığında borsa İstanbul'da aşağı yönlü düzeltme beklediğini söyleyen Memiş, yatırımcının dikkatli olmasını istedi.

altin-kahini-islam-memis-firlayacak-dedi-ve-net-tarihi-verdi-dolar-20-tl-gram-altin-1450-lira-2

Gözden kaçırmayın

Bülent Arınç'tan Süleyman Soylu Açıklaması "Maganda" Oldu! Arınç Fena Yormlar Yaptı Fena... Bülent Arınç'tan Süleyman Soylu Açıklaması "Maganda" Oldu! Arınç Fena Yormlar Yaptı Fena...

Temmuz 2022 ya dikkat

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş dolar kurunda yaşanan baskılanma ya yeniden dikkat çekerek yaşanan tüm gelişmelere rağmen dolar kurunun 14,66 lira seviyesinde kaldığını söyledi. Dolar kurunda mayıs ayı ile birlikte yukarı yönlü trendin yeniden başlayacağını dile getiren Memiş, Temmuz ayında geçen yıl yaşanan zirvenin ardından yeni bir zirvenin ortaya çıkacağını iddia etti.

Gram altın Mayıs'ta sert yükselecek

Gram altın konusunda da mayıs ayına ilişkin tahminlerde bulunan İslam Memiş, daha önce de söylediği gibi 920- 940 lira aralığında gram altının alınması gerektiğini ifade etti. Nisan ayının alım için en uygun süreç olduğunu belirten Memiş, Mayıs ayının ortaları gibi küresel piyasalarda sert bir Yükseliş olabileceğini dile getirdi. O nedenle de alımın nisan ayı sonuna kadar bitirilmesi gerektiğini vurguladı. İslam Memiş açıklamasının devamında "Altın fiyatlarının bin lira barajını aşarak, ilk önce bin 100 arından bin 200 ve bin 400 seviyesine kadar yükseliş bekliyorum. Büyük bir ihtimalle temmuz aylarında bin 200 ve devamında bin 450 lira seviyesini görecek." dedi.