Altın fiyatları her gün olduğu gibi bugün de vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş, en çok altın fiyatlarını etkiledi. 960 TL seviyelerine kadar yükselen gram altın dün düşüşe geçmişti ancak bugün yeniden çıldırdı. Uzmanlar ise altın fiyatları konusunda peşpeşe uyardı.

Altın fiyatları resmen freni patlamış gibi devam ediyor. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşla birlikte başlayan yükseliş, küresel piyasalarda oluşan risk ortamı nedeniyle hız kesmeden devam ediyor. Dün piyasalar kapanmadan önce düşüşe geçen altın fiyatları bugün yine 2000 dolar civarına geldi. Uzmanlar ise yatırım yapmak için altın almayı düşünenleri uyarıyor. Şu anda alım satım için uygun zaman olmadığını söyleyen uzmanlar, gram altının 1400 TL seviyelerine kadar çıkacağı sinyallerini verdi. Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, “Ben olsam, beklerdim” diyerek yatırımcıları altınlarını ne zaman satmaları gerektiğini anlattı.

altinin-resmen-freni-patladi-gram-altin-fiyatlari-ters-kose-yapacak-hemen-yetisen-alir-4

Altın fiyatları yükselmeye devam edecek

Ons altın fiyatlarının 2000 Dolar seviyelerine kadar yükselmesiyle beraber gram altın fiyatları da artış eğilimini sürdürüyor.  Uzmanlar ise altın alım satımı yapmak isteyen vatandaşları altın fiyatları konusunda uyarıyor. Özellikle yatırım için altın alanların kısa vadede altını elinde tutması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, şu anda savaş ortamı olduğunu belirterek, alım satım için uygun zaman olmadığını da söylüyor. Altın fiyatları dün piyasaların kapanış saatinde 930 TL seviyelerine kadar düşse de hafta sonuna yine artış eğiliminde başladı. Şu anda da gram altın 941 TL civarında seyrediyor. Özellikle hafta sonu altın satmanın doğru olmadığını belirten uzmanlar, piyasaların açılışını beklemek gerektiğine dikkat çekiyor.

altinin-resmen-freni-patladi-gram-altin-fiyatlari-ters-kose-yapacak-hemen-yetisen-alir-2

12 Mart gram altın, çeyrek altın fiyatları kaç TL?

12 Mart Cumartesi gram altın ve çeyrek altın fiyatları da merakla takip ediliyor. Gram alttı fiyatları dün piyasaların kapanışa göre yükselişe geçi ve şu saatlerde 941 TL civarında seyretmeye başladı. Çeyrek altın ise 1530 lira alış, 1553 lira satış fiyatı ile işlem görüyor. Hafta sonu olmasına rağmen düne göre artan altın fiyatları ise piyasalardaki hareketliliği habercisi gibi görünüyor.

Mersin Üniversitesi 94 Personel Alımı İlanı Yayımladı! Şartlar Açıklandı! Mersin Üniversitesi 94 Personel Alımı İlanı Yayımladı! Şartlar Açıklandı!

altinin-resmen-freni-patladi-gram-altin-fiyatlari-ters-kose-yapacak-hemen-yetisen-alir-3

Gram Altın 1400 TL olacak iddiası

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altı yatırımı yapmayı düşünen vatandaşları uyardı. Şu anda altın alım satımının doğru olmadığını belirten Memiş, altın fiyatları konusunda tüyolar verdi. Savaş ve manipülasyon piyasasında fiyatların çok hareketli olduğunu söyleyen Memiş, “Ben olsam gram altın 1400 TL olmadan satmazdım” dedi. Memiş, bu açıklaması ile gram altın fiyatlarının 1400 TL’ye kadar çıkabileceğinin de sinyallerini vermiş oldu. Özellikle elinde altın bulunanların beklemesi gerektiğini söyleyen Memiş, Mart sonu ve Nisan ayını işaret etti. Gram altın Mart ve Nisan aylarında daha da yükselecek…