Türkiye'de ailelerin ve çocukların yaşadığı yoksullaşma gündemden düşmez ve halen tartışılmaya, çözüm aranmaya devam edilirken sosyal medyaya düşen kareler okuyanı ve göreni çok ama çok utandırdı...

Türkiye tarihi yoksullaşma yaşarken, vatandaşların beslenmesi bir kenara barınması bile artık bir kabua dönüşmüşken, okulların açılması ile birlikte yaşanılan durumun çok daha vahim olduğu gözler önüne serilmişti.

Önce kırtasiye alışverişi yapamayan velilerin feryatları haber programlarına bile yansıyacak boyutlara ulaşırken, okullardan ve öğretmenlerden çocukların aç ve susuz kaldığı ihbarları gelmeye başlamıştı.

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Çocuklarının karnını bile doyuramayan veliler ve düşülen yoksul durum ile ilgili muhalefet partileri meclise önergelerle gidip mücadele verirken de bir yandan da yerel yönetimler ve belediyeler yaşanan soruna el atmaya başladılar.

asdfgtyhuıo

Ancak sosyal medyaya yansıyan kareler bu yardımların iktidar partisi AKP'li belediyelerde birer "reklam" kampanyası haline geldiğini ve çocukların da "reklam" amacı ile kullanıldığını gösterince tepkiler yükseldi zira çocuklara dağıtılan çantalar "utandırmıştı".

srdftyguhıou

İlk olarak Gaziantep Belediyesi Başkanı Fatma Şahin imzalı okul çantalarının çocuklara dağıtıldığı öğrenilirken, çantalar üzerinde yer alan ifadeler, parti ve şahıs reklamı "çocuklar utanmadan kullanabilirler mi?" soruları ile tepki topladı.

Öne çıkan yorumlardan birisi ise "Bu halkın çocuklarını bir okul çantasına muhtaç duruma düşürüp, yine halkın parasıyla çocuklara dağıttığınız çantanın üstünde siyasi reklam yaptığınız düzen" oldu.

ASRDTYTUYIUO

Adsız 2