Senaryosunu Engin Günaydın'ın yazdığı, Taylan Biraderler'in yönetmen koltuğunda oturduğu "Andropoz" dizisi adeta son zamanlardaki tavırları tepki çeken Tamer Karadağlı'ya kurban gitti. Oyuncu kadrosunda gören izlemeden kapattı...

"Andropoz" dizisi, iktidar yanlısı söylemleri dışında en son 58. Altın Portakal ödüllerindeki tavırları nedeniyle de gündem olup tepki tolayan Tamer Karadağlı sebebi ile protesto edildi.

Özellikle sosyal medyada Karadağlı'nın kadroda olması durumuna dikkat çeken "tepki" cümleleri devam ederken Engin Günaydın, 58. Altın Portakal ödüllerindeki tavırları nedeniyle gündemde olan Tamer Karadağlı hakkında konuştu ve Kişilerin hayatlarıyla ilgilendiğiniz zaman film yapmak çok zor"  dedi.

Andropoz dizisi nerede çekildi, hangi şehirde ve ilçede? Netflix'in yeni dizisi Andropoz oyuncuları, konusu ve

Senaryosunu Engin Günaydın'ın yazdığı, Taylan Biraderler'in yönetmen koltuğunda oturduğu "Andropoz" dizisi, Marmaris’te ailesi ile mütevazi bir hayat süren tuhafiyeci Yusuf’un orta yaş bunalımının etkisiyle kendinden başlayarak tüm hayatını değiştirme çabasını konu edinirken, dizinin oyuncu kadrosunda Engin Günaydın, Tamer Karadağlı, Derya Karadaş, Turgut Tunçalp, Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Yuliia Sobol, Doğa Zeynep Doğuşlu, Ergin Torun, ve Melissa & Merih Dilber gibi isimler yer alırken Karadağlı'nın bu kadroda olması "protesto" edilmişti.

Altın Portakal'daki tavırları ile tepki çeken Tamer Karadağlı ilk kez konuştu

Gazete Oksijen'den Binnaz Saktanber'e konuşan Engin Günaydın, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Ödül Töreni'nde Nihal Yalçın'a karşı sergilediği tavırlar sebebiyle eleştirilen Tamer Karadağlı'nın rolünü ve performansını çok beğendiğini belirterek tepkileri değerlendirdi.

Bir oyuncuda sadece performansı ve başarısına önem verdiğini söyleyen Günaydın, "Benim bir oyuncuda en önemli bulduğum konu performansı, filme etkisi ve başarısı. Gerisi kendisinin özel hayatı. Ve beni gerçekten hiç ilgilendirmiyor. Kişilerin hayatlarıyla ilgilendiğiniz zaman film yapmak çok zor" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA "EN OLUMLU" TEPKİ AYRICA  DİKKAT ÇEKTİ

Yeni Akit censors a video from the Antalya Golden Orange Film Festival – Susma24

Kıvanç Tatlıtuğ'un Eşi Öpüşme Sahnelerinden Rahatsız mı? Başak Dizer Serenay Sarıkaya Hakkında Ne Düşünüyor? Kıvanç Tatlıtuğ'un Eşi Öpüşme Sahnelerinden Rahatsız mı? Başak Dizer Serenay Sarıkaya Hakkında Ne Düşünüyor?

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ödül töreninde, 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Nihal Yalçın'ın "İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyin" dediği konuşması sırasında, ödülü vermek üzere sahneye çıkan Tamer Karadağlı'nın tavırları damga vurmuştu.

Nihal Yalçın'ın sahneye çıkarak teşekkür konuşması yaparken Karadağlı'nın sık sık saatine bakması ve bir anda konuşmasını keserek ödülü Nihal Yalçın'a uzatması akıllara kazınmıştı.

Engin Günaydın'ın bu açıklamaları protestoların önüne geçer mi bilinmez ama sosyal medya da konu ile ilgili en olumlu değerlendirme "Diziyi izlemek istedik, fragmanda Tamer Karadağlı’yı görünce soğuduk. Sonra baktık ki dizide kadın döven, saygısız, pislik bir karakter var, “kime oynatalım” diye düşününce akıllarına o gelmiş. İyi de canlandırmış." şeklinde.

Adsız18