Son yıllarda yaşanılanlar ile halkta daha da çok anlam kazanan 30 Ağustos'un bu yılki Anıtkabir anmasına "bariyerler" damga vurdu.

Dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçen, Türkiye'de son yıllarda yaşanılan ekonomiden, adalete kadar çöküşte, özellikle "en fazla mülteci alan ülke" listesinde de açık ara birinci ülke konumuna gelmesi ile önemi bir kez daha anlam kazanan 30 Ağustos Zafer Bayramı için bu sene Anıtkabir'de ortaya çıkan görüntüler tepki gördü.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100'üncü yıldönümü kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etmiş ve 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında, ilk tören Anıtkabir'de düzenlenmişti ki ortaya çok ilginç görüntüler ve bilgiler çıktı.

Bir tarafta tören sırasında Anıtkabir'e giden AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı gören bir grubun alana alındığı ve "Reis, dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları attığı görülürken, arka planda sade ahalkın alana alınmadığı ve saatlerce bekletildiği ortaya çıktı.

Flaş Haber! Türkiye Psikiyatri Derneği'ne Erdoğan İçin Başvuru Yapıldı! “Psikolojik Rahatsızlıkları" Var Denildi! Flaş Haber! Türkiye Psikiyatri Derneği'ne Erdoğan İçin Başvuru Yapıldı! “Psikolojik Rahatsızlıkları" Var Denildi!

Son dakika: Başkan Erdoğan'a Anıtkabir'de sevgi seli: Türkiye seninle gurur duyuyor |Video izle flaş haber - AHaber Son Dakika Video İzle

Normal şartlarda önce tören yapılıp sonra tüm halka kapıların açılması gerekirken, slogan atan ve tezahürat yaapan AKP seçmeninin tören sırasında bile alana alınıp, sade halkın, sadece Anıtkabir'i ziyarete gelen milyonlaca insanın tören bittikten sonra bile saatlerce polis barikatleri arkasında bekletilmesi hem dikkat çekti hem de tepki gördü.

FOX TV ana haber bülteninde Selçuk Tepeli tarafından da yer verildiği üzere güneş altında bekletilen binlerce çocuk ve yaşlı görüntüleri ve isyanı ise yürek burktu.