AKP'de iç savaş sesleri yükselirken son ses Ankapark Skandalı'nda kaçış noktası kalmayan Melih Gökçek'ten geldi.

Ankapark projesinde 801 milyon doların harcandığı artık bir gerçek olarak ortaya çıkınca Melih Gökçek bu defa da parti içi suçlamalara başladı.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark'taki dinozor hakkında dün konuşma yapan İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a cevap verdi.

Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Ankapark'ı ziyaret etmiş ve "en çok şaşırdığım şey neden böyle bir dinozor merakı vardır onu anlayamadım. Başkanımın bir yorumu var mı yani onu bilemiyorum. Bu kadar büyük bir dinozor takıntısının sebebi nedir" demil ve Yavaş ise "Geçmişine, çocukluğuna gitmek lazım" cevabını vermişti.

Meral Akşener, ANKAPARK'ı inceledi: Vatandaşın ütüldüğünü gördük - Son dakika haberleri – Sözcü

Sosyal medyanın diline düşen bu konuşmaya yanıtını bir canlı yayına katılarak vermeyi tercih eden Gökçek açıklamasında AK Partili Mustafa Tuna'yı hedef gösterdi.

Ankapark'ın simge ismi haline gelen Melih Gökçek "Orada geziler düzenliyorlar. Her yere hurda koyuyorlar. 1 milyon 300 bin metrekare yerden bahsediyoruz sanki her yerde dinazor var gibi insanları kandırıyorlar'" derken AKP içerisinde bir isme işaret etti.

Gökçek savunma olarak "Benden sonra göreve gelen Mustafa [Tuna] Bey diyor ki: Bunun yerine 15 bin adet konut yapılırdı... 10 günlük açılış oldu. Bedavaydı. 5.5 milyon insan geldi. 365 gün açık olsaydı en az 3 milyon insan gelirdi. Bu proje tutardı. Gerek Mustafa Tuna gerekse Mansur Yavaş buranın çalışmasını istemedi. AK Parti'den göreve gelen Mustafa Tuna; bu iş tutarsa AK Parti ve Melih Gökçek'e yazar diye projenin başarılı olmasını istemedi." dedi.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden