Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Ankapark'ın kapılarını açıldı ama hemen ardından bir skandal daha patladı...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek döneminde 801 milyon dolara yapılması ile akıllara kazınan ve 18 Temmuz 2022 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Ankapark'ın kapılarını açmıştı.

Ancak dikkatler henüz patlayan bir skandala çevrildi. Ankapark'ın 776 milyon TL'lik teleferik projesinin ihalesini dönemin AKP İl Başkan Yardımcısının aldığı ve yapılmayan işlerin de yapılmış gösterilerek işin yarısı dahi tamamlanmadan ödemesinin yüzde 75'inin yapıldığı ortaya çıktı.

Melih Gökçek'ten FETÖ ye 17/25 sonrası Oluk Oluk Para - Fikir News

Ankara Büyükşehir Belediye eski başkanı Melih Gökçek, 2013 yılında Ankapark’ın inşaatına tüm itirazlara ve tepkilere rağmen başlamış hatta Danıştay’ın 2014 yılında parkın da içinde bulunduğu ana imar planı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararlarına rağmen Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerindeki inşaata devam etmişti.

İdare mahkemeleri, açılan davalarda imar planlarına ilişkin yürütmeyi birçok kez durdurma kararları verirken devam etmesi ile de ayrıca şüphe uyandıran Anka Park işletmesini ise  2018 yılında yapılan ihalede GBM Ticaret-Çelik Ortak Girişim Grubu 26 yıllığına almıştı.

Ankapark, daha sonra 2019 yılında ziyarete açılmış ancak işletmeci şirketin borçlarından dolayı 2019 yılının Eylül ayında parkta haciz işlemi başlatılınca soru işaretleri de çoğalmıştı.

Melih Gökçek'in lüks araçları satıldı.İşte Belediyenin kasasına giren para – Chp Belediyeleri

En son elektriği kesilen Park beklenen ziyaretçi sayısına ulaşamaması nedeniyle 2020 yılının Şubat ayında kapanmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, atıl durumda bulunan Ankapark'ı devralmak için açtığı tahliye davasında geçtiğimiz haftalarda karar çıkmış ve Mahkeme, Ankapark'ın tahliyesine ve işletmenin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine karar vermişti.

Meşhur proje ile ilgili ortaya çıkan son skandal ise; Ankapark'ın 776 milyon TL'lik teleferik projesinin ihalesini dönemin AKP İl Başkan Yardımcısının aldığı ve yapılmayan işlerin yapılmış gibi gösterilerek işin yarısının dahi bitirilmemesi ancak ödemesinin yüzde 75'inin yapıldığı oldu.

Melih Gökçek'ten FETÖ ye 17/25 sonrası Oluk Oluk Para - Fikir News

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme