Ankara Büyükşehir Belediyesi son dakika açıklaması yaparak halk ekmeğe yarından itibaren geçerli olacak zammı duyurdu. Peki, Ankara'da halk ekmek ne kadar oldu? Ankara'da halk ekmeği ne kadar zam geldi?

Gözden kaçırmayın

Selçuk Tepeli Neden Bardak Fırlattı! Neden Sinirlendi? Tarım Arazileri Selçuk Tepeli'yi Çıldırttı! İşte O anlar! Selçuk Tepeli Neden Bardak Fırlattı! Neden Sinirlendi? Tarım Arazileri Selçuk Tepeli'yi Çıldırttı! İşte O anlar!

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından son dakika duyurusu yayımladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada günlük bir milyon üretim kapasitesine sahip olan halk ekmekte artan maliyetlere rağmen uzun süredir fiyat artışı yapılmadığına dikkat çekildi.

Yarından itibaren geçerli olacak zam

Büyükşehir Belediyesi açıklamasının devamında ise Yarından itibaren Ankara'da Halk Ekmek fiyatlarının değişeceğini bildirdi. Yapılan açıklamaya göre halk ekmek yarından itibaren Ankara'da 2 liradan satılmaya başlanacak.

Artan maliyetler fiyat artışını zorunlu kıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi açıklamasının devamında Halk Ekmek üretiminde maliyetlerinin çok yüksek seviyelere ulaştığını belirterek fiyat artışının zorunlu hale geldiğini söyledi. Açıklamanın devamında ise 2 Mart 2022 tarihinden itibaren Ankara Halk ekmeğin ürettiği 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatının kar elde etmek sizin ve maliyetine 2 lira olarak belirlendiği ifade edildi.