Altılı masada Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının öne çıkmasının ardından Akşener, masadan ayrılık sinyali verdi. Gelen bilgilere göre Yavaş ve İmamoğlu, Akşener’i ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri adım adım yaklaşırken Ankara’da kulisler hareketli. Altılı masadaki 5 partinin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı üzerinde mutabık kalmasının ardından İYİ Parti’den çıkış gelmişti. Akşener, kumar masasında olmayacağız diyerek Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyceklerini söyledi, İmamoğlu ve Yavaş’ı göreve davet etti. Bununla birlikte, Yavaş ve İmamoğlu dün Ankara’da parti genel merkezinde Kılıçdaroğlu ile görüşme yaptı. Geceyarısında, Twitter üzerinden liderlerine destek veren mesaj paylaştı.

İmamoğlu ve Yavaş’ın Ankara’da Akşener’le görüşüp görüşmeyeceği merak ediliyordu. Gelen son bilgilere göre iki belediye başkanı Akşener’le görüşecek.

CHP’den açıklama geldi

Ankara kulislerinden ilk bilgiler, İmamoğlu ve Yavaş’ın Akşener’le görüşmeyeceği yönündeydi. İYİ Parti lideri tarafından Cumhurbaşkanı adaylığına davet edilen iki başkan, dün yaptığı paylaşımda “Genel başkanımızın iradesi dışında hareket etmeyeceğiz” mesajı verdi. Öte yandan bugün CHP’den gelen açıklamada, partinin iki ismin Akşener’le görüşmesine onay verdiği kaydedildi.

Açıklamada, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, iki belediye başkanımızın Akşener’i İYİ Parti genel merkezi dışında ziyaret etmesine olumlu yaklaşmıştır” ifadesi yer aldı. Açıklamada ayrıca, bu görüşmede İmamoğlu ve Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek vereceği, Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi birleştirecek aday olduğuna vurgu yapacağı kaydedildi.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

İYİ Parti cephesinde Erhan Usta ile Turhan Çömez gibi isimler, partinin altılı masadan kalkmadığını ifade etmişti. Ankara kulislerinde son kaynaklar, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in partinin üst kurulundan karar çıkarsa pazartesi günü yapılacak olan altılı masa toplantısına katılabileceğini belirtti. İmamoğlu ile Yavaş ziyaretinin ardından, İYİ Partinin masaya dönmesi söz konusu olabilir.