Maliyetler artınca çare ekmek ve simit zammı olarak gösterildi. Ankara Simitçiler Odası'ndan gelen son açıklamada zam için tarih verildi ve simidin yeni fiyatı açıklandı. Ocak ayının sonlarında artık simidi 7 TL'ye satın alacağız.

Ankara'da satılan ekmeğe gelen zamdan sonra sıra simite geldi. Unlu mamullerdeki maliyetler son birkaç ay içerisinde ciddi şekilde arttı. Ancak fiyatlar düşük tutulmaya çalışıldığı için hali hazırda yüksek bir zam gelmedi. Ekmek fiyatı öncelikli olarak zamlanmıştı. Ankara'da ekmek 5 TL olduktan sonra Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş'ın açıklaması doğrultusunda simit için de bir açıklama yapıldı.

Simit 7 TL'ye Çıkacak

Simitin 7 TL'ye satılmasının neredeyse kesin olduğunu belirten Delibaş, yaptığı açıklamada simit zammına dair önemli ipuçları verdi. Simitin şu ana kadar çoktan zamlı halde satılması gerektiğini belirtmesi şaşırttı. Çünkü esnafın simit satışından hali hazırda para kazanamadığını aktardı.

Altın Fiyatlarında Beklenmedik Düşüş Sinyali! Gram Altında Fiyatlar İndi! Altın Fiyatlarında Beklenmedik Düşüş Sinyali! Gram Altında Fiyatlar İndi!

Bu Zam Bile Kazandırmıyor!

Esnafın unlu mamullerin önemli bir kısmından zor para kazandığını aktaran Delibaş, simitin 7 TL olmasının bile yetersiz olduğunu ifade etmesi dikkat çekti. Peki simit fiyatları ne zaman artacak? Şu an için zamsız hali ile satışların sürdürüldüğü biliniyor.

25 Ocak'tan Sonra Geçerli Olacak

Eğer bir aksilik yaşanmaz ise simidin 25 Ocak 2023 tarihinden itibaren zamlı hali ile satılacağı vurgulanıyor. Bu gelişme neticesinde simit fiyatlarındaki son durum da aktarılacak. Ankara'nın yanı sıra İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya gibi büyük şehirlerde unlu mamullere yüzde kaç zam beklendiği en kısa sürede duyurulacaktır. 2023 yılına girmemizle birlikte gıdadaki zamlar bir anda gündem haline geldi.