Ankara'da taksi ücretlerine zam geldiği duyuruldu. Benzin ve motorine gelen zam sonrasında taksilerde de ücretler zamlanacak. Peki Ankara'da taksi ücreti ne kadar oldu 2022? Ankara'da taksi ücretlerine ne kadar zam geldi?

2022 yeni asgari ücret zammı açıklandıktan sonra benzin ve motorin fiyatlarına zam gelmişti. Akaryakıt fiyatlarındaki bu artış Ankara'da taksi ücretlerine zam getirdi. Ankara'da Yarından itibaren geçerli olacak zamlı taksi ücretleri belli oldu. Peki Ankara'da taksi ücreti ne kadar oldu? Ankara'da taksi ücretlerine ne kadar zam geldi 2022?

ANKARA'DA TAKSİ ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

BRICS Nedir? Hangi Ülkeler Üye? Türkiye BRICS'e Girecek mi? Neden Erdoğan'ı Kurtarma Planı Dendi? BRICS Nedir? Hangi Ülkeler Üye? Türkiye BRICS'e Girecek mi? Neden Erdoğan'ı Kurtarma Planı Dendi?

Döviz kurlarında ve enflasyonda yaşanan artış taksi ücretlerine de yansıyor. Ankara'da 18 Aralık 2021 tarihinden itibaren taksi ücretlerine zam uygulanacak. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği'nin yönetim kurulu kararı duyuruldu. Taksiler için yeni ücret tarifesi belirlendi. Ankara'da taksi ücretlerine yapılan zam sonrasında açılış 5 TL'den 6 TL’ye yükseldi kilometre ücreti ise 3,70 TL’den 4,70 TL'ye çıktı. Ayrıca taksiye indi bindi ücreti de zamlandı. Kısa süreli yolculuk yapan müşterilere uygulanacak tarife 12 TL'den 15 TL'ye çıkarıldı.

ankarada-taksi-ucretlerine-zam-geldi-mi-ankarada-taksi-ucreti-ne-kadar-2022-1

18 ARALIK'TAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Döviz kurlarında yaşanan artış, Enflasyonun yükselmesi ve benzin ve motorine gelen zamlar derken Ankara'da taksi ücretleri bir gecede yükseldi. Alınan karar doğrultusunda taksi ücretlerine yapılan zamlar 18 Aralık 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak. Yani Ankara'da yarından itibaren taksi ücretleri zamlı olarak uygulanacak.