Anneler günü Sözü 2021 Anneler Günü en güzel ve anlamlı sözler

Anneler günü sözü. 2021 Anneler günü güzel ve anlamlı sözler! En güzel anneler günü sözü. 2021 yılına özel Anneler günü sözleri sizlerle! Hemen Anneler Günü sözleri yazabilir, annenizle paylaşabilirsi

Gündem 08.05.2021 - 12:09 08.05.2021 - 12:09 Berkay Keskin

Anneler günü sözü. 2021 Anneler günü güzel ve anlamlı sözler! En güzel anneler günü sözü. 2021 yılına özel Anneler günü sözleri sizlerle! Hemen Anneler Günü sözleri yazabilir, annenizle paylaşabilirsiniz!

Anneler Günü sözi 2021

9 Mayıs Pazar gününe denk gelen Anneler Günü için geri sayım başladı. Anneler Günü’nde hayatınızdaki en değerli varlık olan annenize en güzel sözlerle sevginizi ifade edebilirsiniz. En güzel anneler günü sözlerini sizler için hazırladık. Anneler Günü güzel sözleri için alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Annenize en anlamlı söz

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Anneler Günü özel anlamlar içermektedir. 2021 yılında 9 Mayıs tarihine denk gelen bu özel ve anlamlı gün için birbirinden güzel sevgi ifadeleri kullanılabilir. Her insan için annesi farklı anlamlar taşımaktadır. Anneler, çocuklarını dokuz ay boyunca karınlarında taşıyarak onlarla özel bir bağ kurmayı başarır. Hayatta sizi en çok seven insan kimdir sorusuna verilebilecek en kolay yanıt annedir. Çocuğunu her şeyden ve herkesten üstün tutan anneler hayattaki en büyük şükür kaynaklarımızdan birisidir. Her anne çocuğu tarafından sevilmek ve saygı duyulmak ister.

Anneler Günü, yıl içerisinde kutlanan özel günlerden farklı olarak duygusallığın en yoğun yaşandığı zamandır. Kapitalist sistem içerisinde yaşayan bireyler olarak özel günlerde hediye almamız gerektiği algısıyla karşılaşırız. Lakin, Anneler Günü’nde hediye almanın öncelik haline dönüşmesine izin vermememiz gerekmektedir. Önceliğimiz annemize olan sevgimizi ve minnetimizi ifade etmek olmalıdır. Anneler için çocukları en büyük hediyedir. Bu yüzden 9 Mayıs Anneler Günü’nde sözlerinizi dikkatle seçmeniz gerekebilir. Annenizle birlikte yaşadığınız bir anınızı kelimelere dökerek unutmadığınızı gösterebilirsiniz. Şiirlerden yardım alarak annenize güzel bir kart hazırlayabilirsiniz. Sosyal medyanın da yaygın bir şekilde kullanılması Anneler Günü sözleri için alternatif olabilir. Annenizle birlikte olduğunuz fotoğraflarınızla slayt videoları hazırlayabilirsiniz.

Önemli olan anneler günü mesajınızın özgün ve kişiye özel olmasıdır. Basmakalıp ifadelerden kaçınarak sevginizi aktarmaya odaklanmanız gerekebilir. Annenize söyleyebileceğiniz en güzel sözün ‘’seni seviyorum’’ olduğunu unutmadan mesajınızı hazırlayabilirsiniz.

En Anlamlı Anneler Günü Sözleri!

1. Annesinin gönlünü kıran büyük günah işlemiş olur. Hz. Muhammed (S.A.V)

2. Şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Atatürk

3. Tanrısal bir annesi olan hiçbir erkek fakir değildir.

4. Bir anne, yüreği dibinde her zaman bir af bulunan bir uçurumdur.

5. Anne bir sanatçıdır, en güzel eseri de yavrusudur.

6. Kalplerimizi sevgiyle kapsayan, varlıklarıyla bizi yaşama bağlayan tüm annelerimizin, anneler günü kutlu olsun. 

7. Cennet anaların ayakları altındadır. Hz. Muhammed (S.A.V)

8. Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Anneler günün kutlu olsun sevgili annem.

9. Anne bir sanatçıdır, en güzel eseri de yavrusudur.

10. Anneler belki her şeyi göremezler ama kalpleriyle duyalar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@