Annenin Sorumsuzluğu Pes Dedirtti!

Plajda bir annenin sorumsuzluğu bu kadar olmaz dedirtti! Bakamayacaksanız doğurmayın dediler!

Gündem 10.06.2021 - 15:34 10.06.2021 - 15:36 Ece Sahan

Sosyal medyada yayınlanan görüntüler pes artı dedirtti. Genelde Türkiye'de görmeye alışkın olduğumuz olay yurt dışında yaşandı. İnsanlar hayret etti.

Plajda ana yola çıkmak üzere olan bir bebek gören kişiler hemen müdahale etti ve çocuğu kurtardı. Daha sonra plajda anneyi aramaya başlayan kişiler bir kadının gayet sakin bir şekilde gelip çocuğu aldığını ve teşekkür bile etmeden gidince insanlar hayret etti.

İnternette yayılan görüntler yabancıları şaşkına çevirdi. Oysa bizde doğurup sokağa salınan, sokaklar başıboş ve eğitimsiz hatta canilikle yetişen çocuklar dolu. Ancak yurt dışında bu görüntülere alışık olmayanlar bir olayla karşılatı. 

Plajda bir çocuk neredeyse ana yola çıkmak üzere görüldü. Çocuğu görenler hemen kucağına aldı ve ebeveynlerini aramaya başladı. Ancak daha sonra bir kadın oldukça sakin bir şekilde gelip çocuğu aldı. Yayılan bu görüntüler büyük ve şiddetli bir tepkiye yol açtı. Tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyüdü.

Dymchurch, Kent'te bir plajda Canterbury'den 32 yaşındaki Michael Currid, anne ve babasını arayan küçük bir çocuk buldu. Michael, çocuğun arabaların geçtiği bir yola çıkan merdiveni tırmanırken gördü. Michael oradaki insanlara çocuğun kendilerine ait olup olmadığını sordu. Daha sonra çocuk "anne" diye seslendi ve tam o sırada bir yandan telefonla konuşan diğer eliyle de çocuğa doğru uzatan bir kadın geldi.

Görüntülerin TikTok'ta paylaşmasının ardından sosyal medya kullanıcılarını önce şaşırdı ardından büyük tepki verdi. Görüntüleri kaydeden kişi de "İğrenç, şaka mı bu" diye verdi.

Sosyal medya kullanıcılar, "Vay canına, iğrenç..." "Adama teşekkür bile etmemesi ve telefonla kınuşmaya devam etmesi.." "Bakamayacaksan çocuk yapma!" yorumlarında bulundu.

Görüntüleri çeken Lex, "Michael ve ben kumsalın kenarından aşağı doğru yürüyorduk ki, bir bebeğin basamakları tırmandığını fark ettik. Bebek, sahilden bir yola çıkan beton basamakları sürünerek tırmandı. Bebek uzun bir yol kat etmiş. Sanırım bir kız çocuğuydu. Bebek, annesinin uzaktan döndüğünü görünce anne diye seslendi. Michael onu geri verirken anne hiçbir şey söylemedi. Yaşananlardan ötürü şoke olduk ve bunu arkadaşlarımız ile ailemizle paylaşmak istedik." dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@