Antalya açıklarında 5,2 büyüklüğünde deprem!

Son zamanlarda deprem uzmanlarından gelen peş peşe uyarılar vatandaşları korkutmuştu. Son olarak bugün Antalya'nın Gazipaşa ilçesi açıklarında meydana gelen deprem, uzmanların uyarılarını hatırlattı.

Genel 05.12.2020 - 17:08 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Son zamanlarda deprem uzmanlarından gelen peş peşe uyarılar vatandaşları korkutmuştu. Son olarak bugün Antalya'nın Gazipaşa ilçesi açıklarında meydana gelen deprem, uzmanların uyarılarını hatırlattı. Deprem sonucu herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadı. Antalya'da depremi hisseden vatandaşlar evlerinin önüne çıktı.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 5,2 büyüklüğündeki depremin saat 15.44'te meydana geldiğini açıkladı. Depremin derinliğinin ise 77 kilometre olduğu bildirildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin 5,5 büyüklüğünde olduğunu ve yerin 93 kilometre derininde meydana geldiğini bildirdi.


"Bir vatandaş ikinci kattan atladı"


Deprem sonrası herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığını aktaran Antalya Valisi Ersin Yazıcı, herhangi bir can veya mal kaybının bulunmadığını ifade etti. Antalya'nın merkezinde yaşayan bir vatandaşın telaşlanıp ikinci kattan atladığını söyleyen Yazıcı, şayet korkuyorlarsa vatandaşların evlerinin önüne çıkabileceğini belirtti.

AFAD'dan gelen açıklamaya göre deprem, Gazipaşa ilçesine 40 kilometre uzakta meydana geldi. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz da, genel olarak vatandaşlarda bir tedirginliğin oluşmadığını kaydetti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@