Antalya'nın Elmalı ilçesinde iki çocuğun cinsel istismara uğraması nedeniyle Elmalı davası olarak bilinen olayda sanık öz anne Merve Akman Twitter hesabından uzun uzun açıklamalar yaptı. Elmalı davası sanığı Merve Akman'ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda babaanne ve babayı suçladığı dikkat çekerken çocukların isimlerini ifşa etmesi ise sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Peki Elmalı davası nedir? Antalya Elmalı davası son dakika gelişmeleri ve detaylar haberimizde…

Antalya'nın Elmalı ilçesinde olay tarihinde biri 9 diğeri 7 yaşında olan iki kardeşin cinsel istismara uğradığı babaanne tarafından ortaya çıkarılmış ve soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında öz anne Merve Akman ve çocukların üvey babası Rahmi Akman gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Ocak ayında görülen son duruşmada şüphelilerin serbest kalması sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Günlerde sosyal medyada infial yaratan olaylarla ilgili paylaşım yapılırken Elmalı davası sanığı öz anne Merve atman Twitter hesabından bir dizi açıklama mayınladı. Merve Akman'ın yaptığı açıklamada Baba anneyi ve babayı suçlaması kullanıcıların dikkatinden kaçmadı. Ancak kullanıcıları asıl sinirlendiren olay ise Merve Akman'ın Elmalı davası çocuklarını isimleri ile ifşa etmesi oldu.

antalya-elmali-davasi-merve-akman-twitter-aciklamalari-cocuklarin-ismini-ifsa-etti-sosyal-medya-1

ELMALI DAVASI ÇOCUKLARININ İSİMLERİNİ İFŞA ETTİ

Elmalı davası sanığı olan öz anne Merve Akman Twitter hesabından Dün uzun uzun açıklamalar yaptı. Merve Akman'ın yaptığı açıklama özet olarak babaanneyi suçlamak üzerine kurulmuştu. Sosyal medya kullanıcılarından bazıları bu açıklamayı inandırıcı bulsa da bazıları kesinlikle kurgu olduğunu ve açıklamanın avukatlar tarafından yazıldığını ifade etti. Merve Akman'ın açıklamalarındaki en dikkat çeken detay ise çocukların isimlerini ifşa etmesi oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu duruma tepki gösterirken “böyle anne olmaz olsun” yorumları yapıldı.

antalya-elmali-davasi-merve-akman-twitter-aciklamalari-cocuklarin-ismini-ifsa-etti-sosyal-medya-2

BİRKAÇ KİŞİNİN BANA İNANMASI YETER DEDİ

Elmalı davası sanığı Merve Akman Twitter hesabından yaptığı açıklamada Herkesin kendisine inanmayacağınız bildiğini ancak birkaç kişinin bile aklında soru işareti bırakmasının yeterli olacağını savundu. Çocukların kendi yanına gelmeden önce istismara uğradığını iddia eden Merve Akman aynı zamanda çizilen resimlerin ve verilen ifadelerin çocuklara ezberle sildiğini öne sürdü. 

O ÇOCUKLAR HAYATINA NASIL DEVAM EDECEK?

Elmalı davası çocuklarının isimleri öz anne tarafından sosyal medyada ifşa edildi. Sosyal medya kullanıcıları Annenin umarsızca kendini savunmasına ve hiç düşünmeden çocukların isimlerini inşa etmesine isyan etti. Annenin açıklamalarında haklı olup olmadığından bağımsız olarak tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları o çocuklar bundan sonra hayatına nasıl devam edecek diye sordu. Ancak anne Merve Akman kendisine yöneltilen hiçbir soruya cevap vermemeyi tercih etti.

MERVE AKMAN TWİTTER AÇIKLAMALARI TAMAMI İÇİN TIKLA