Açıköğretim Fakültesi'ne bir düzenleme daha geldi. Birçok öğrenci hem örgün eğitime devam ederken bir yandan da açıköğretim fakültelerinden ek bölümler okumaya devam ediyor.

Açıköğretim Fakültesi'ne bir düzenleme daha geldi. Birçok öğrenci hem örgün eğitime devam ederken bir yandan da açıköğretim fakültelerinden ek bölümler okumaya devam ediyor. Açıköğretim Fakültesi'nin eğitim kalitesini yükseltmek ve öğrencileri bölüm hakkında daha fazla bilgi sahibi yapmak amacıyla yeni düzenlemeler geldi. AÖF öğrencileri bu habere !Geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi, öğrencilerinin seviyesini daha yukarıya taşımak amacıyla bir düzenlemeye gitmişti. Anadolu Üniversitesi'nin yaptığı bu düzenleme ile geçme notu yükseltilmişti.

Şimdi bir düzenleme de Atatürk Üniversitesi'nden geldi. Erzurum'da bulunan Atatürk Üniversitesi, öğrencilerine yeni bir düzenleme getirdi. AÖF'e gelen bu yeni düzenleme ile birlikte öğrencilerin not sistemi değişti. Gelen ilk açıklama ile geçme notunun 30'dan 35'e çıkarıldığı duyurusu okulun internet sitesi üzerinden duyuruldu.

Bir diğer açıklama ile not sisteminin değiştiği bilgisi verildi. Üniversite not sistemi harf üzerinden yapılır; AA, AB, BA, BB, BC, CB, CC, CD, DC, DD, DF, FD ve FF şeklinde oluşur. Bu harf notlarının bir de 4’lük sistemde karşılık bulduğu puanlar vardır. Aldığınız notlar ve harf notunuzla o dersteki başarınız belli olur. Ve bu sayede dersten geçip geçmediğini öğrenebilirsiniz.