iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin MagSafe kablosuz şarj aleti ile beraber kutudan çıkacağı bilinirken, şarj aletinin özellikle de bazı kılıflar ile uyumlu olmadığı uyarısı yapıldı. Apple'dan yapılan açıklamada teknoloji üreticisinin özellikle yeni

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin MagSafe kablosuz şarj aleti ile beraber kutudan çıkacağı bilinirken, şarj aletinin özellikle de bazı kılıflar ile uyumlu olmadığı uyarısı yapıldı. Apple'dan yapılan açıklamada teknoloji üreticisinin özellikle yeni nesil iPhone 12 modelleri için ürettiği geniş tabanlı MagSafe kablosuz şarj aletinin kılıflar üzerinde belirli bozulmalara sebep olabileceği bildirildi.

Çok kuvvetli mıknatıs nedeniyle iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin arkasına adeta vakum gibi yapışan bu şarj aletinin silikon ve deri kılıflarda hem iz, hem çökme sorunlarına yol açabileceği uyarısı yapıldı.

Apple'ın bu uyarıyı iPhone 12 modelinin tanıtımından günler sonra yapması "acaba şirket bu durumu daha önceden bilmiyor muydu?" sorusuna neden olurken, iPhone 12 modellerini satın alacak olanların şeffaf kılıflar kullanmaları durumunda bu sorunla karşı karşıya kalmayacakları tahmin ediliyor.