Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 16 Kasım'da başlayacak olan ara tatil ile ilgili açıklama geldi. Okulların geçen sene 2 hafta diyerek kapanmasıyla bir türlü açılamaması en çok öğrencileri üzmüştü.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 16 Kasım'da başlayacak olan ara tatil ile ilgili açıklama geldi. Okulların geçen sene 2 hafta diyerek kapanmasıyla bir türlü açılamaması en çok öğrencileri üzmüştü. Ekim ayında açılan okullarda sınırlamalarla kısıtlı bir eğitim öğretim başladı. Normal eğitim öğretim döneminde olan ara tatil, şimdiki yeni normalde de olacak.

Bakan Ziya Selçuk: "Çocuklar beni okulda görür görmez “Hoca’m, ara tatil olacak mı?” diye soruyor. Meraklarını giderelim: Yavrum, ara tatiller hakkınızdır. Elbette olacak. 16 Kasım Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz için bir haftalık ara tatil başlıyor. Şimdiden iyi ve sağlıklı tatiller diliyorum." diyerek tatil ile ilgili öğrencilere mesajını göndermiş oldu. 

Öğrencilerin tatili kutlayan ve bilgilendirmesini yapan Ziya Selçuk, öğretmenleri de unutmadı. 16 Kasım'da başlayan ara tatil için öğretmenlere de: "16 Kasım Pazartesi itibariyle başlayacağımız ara tatilde, öğretmenlerimiz mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabileceklerdir. Kendilerine şimdiden iyi ve verimli bir mesleki gelişim dönemi diliyorum" diyerek beklenen tatil ile ilgili açıklamalarını da yapmış oldu.Ara tatil ne zaman ve ne kadar sürecek ?


  • Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım 2020'de,

  • Yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2021'de,

  • İkinci dönem ara tatili 12-16 Nisan 2021'de yapılacak.


Toplamda 9 gün sürecek olan bu ara tatilde öğrenciler online eğitime ara verip biraz dinlenecekler.

2021 yaz tatili ne zaman ?

19 Haziran 2021'de eğitim öğretim tamamlandığında 11 haftalık yaz tatili başlayacak.