Gelecek yıl yani 2023 yılında araba piyasasında düşüşler olacağı öngörülmektedir. Bunun sebebi ise şu an piyasadaki durgunluktur.

2. el otomobil fiyatları yıl sonuyla 2023 yılında bambaşka olacak! Araba alacaklar dikkat! Araba almak isteyen bireylerin şu an beklemeleri tavsiye edilmektedir. Özellikle ikinci el araba almak isteyen bireyler bir süre yani sıfır arabaların üretilmesi sonrasında ikinci el araçlarda düşüş yaşanması ihtimaline kadar beklemelidir. Özellikle galerideki bu durgunluk devam ettikçe fiyatların düşmesi daha olağan hale gelmektedir. Durgunluk o kadar üst seviyededir ki al sat yapan araba piyasacıları bile şu an bu ticaretini gerçekleştirememektedir.

2023’de Araba Piyasası

Gelecek yıl yani 2023 yılında araba piyasasında düşüşler olacağı öngörülmektedir. Bunun sebebi ise şu an piyasadaki durgunluktur. Bu durgunluk sebebiyle araba satıcılarındaki arabalar ellerinde kalacak ve daha uygun fiyata satmak zorunda kalacaklardır. Bu sebeple fiyatlar düşecektir.

Ancak fiyatların tekrar yükselmesi ihtimaline karşı bireyler piyasayı takip etmeli ve düşüş anında araçlarını temin etmelidir. Yani araç piyasasının düşmesi halinde direk olarak araçların alınması gerekir.

Asgari Ücretli Tüm Çalışanlara Tek Seferlik 600 TL Ödeme Yapılacak! Başvuru Yapan Alıyor Asgari Ücretli Tüm Çalışanlara Tek Seferlik 600 TL Ödeme Yapılacak! Başvuru Yapan Alıyor

Aksi taktirde piyasa düştüğünde tekrar alım artacağı için fiyatlar da tekrar artabilir. Yani bireylerin şu an piyasayı takip edip beklemeleri önerilmektedir. Yapılacak yeni araştırmalara göre bütçelerine uygun olursa araç alımı söz konusu olabilir.

ilan365.net özel haber