Erdoğan'ın Suudi Arabitan ziyareti dünyanın da dalga geçtiği bir fiyaskoya döndü...

Erdoğan'ın Suudi Arabitan ziyareti dünyanın da dalga geçtiği bir fiyaskoya döndü... 

Kaşıkçı davasının dolar karşılığı satıldığı haberi dünya basınında yer alıp eleştiriler eşliğinde dalga geçilirken, üstüne Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti sonrası "davet ettiler gittik" açıklaması patladı.

Erdoğan'ın yaptığı, "Hâdimü’l Haremeyn’in daveti üzerine Suudi Arabistan’a bir ziyaret gerçekleştirdik” açıklaması hem Suudi Yönetimini kızdırdı hem de Arabistan'da haber programlarında yalanlandı.

QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi

Arap halkının dalga geçtiği Erdoğan'ın açıklaması üzrine Suudi Arabistan'a bağlı devlet kanallarında tekzip yayınlanarak kimsenin Erdoğan'ı davet etmediği ve kendisinin görüşmek ve gelmek istediği açıklandı.

Suudi Yönetimininin, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Yönetimi tarafından davet edilmedi, görüşme Erdoğan’ın talebi üzerine gerçekleştirildi" dediği konuya ilişkin en isabetli yorumlar ise Usta gazeteci Memduh Bayraktaroğlu'ndan şu sözlerle geldi;

"Canlarım, yorum yok ancak… Bu ülke de bizim… Bu Devlet de bizim… Böyle durumlarda yıkılan bir kişinin onuru olmuyor… Önce Devlet’in onuru yara alıyor…"

Binalı Yıldırım'ın bakışı Erdoğan'ın eski sağ kolu Turhan Çömez'den kaçmadı