Akaryakıt fiyatları, bu sefer beklentilerin de üzerinde artışla satışa sunulacak. Bu geceden itibaren motorin fiyatlarına zam bekleniyor. Peki motorin kaç TL artacak? Benzindeki belirsizlik sürerken, 16 Ekim akaryakıt fiyat listesi paylaşıldı.

Motorin fiyatları ciddi oranda zamlanıyor. Yeni gelecek fiyat artışıyla birlikte bir litresi 50 TL'ye kapak attı atacak. Peki benzin, motorin ve LPG şu an güncel olarak kaç TL'den satışa sunulmakta? Brent petroldeki hareketlilik, yakıt fiyatlarına da yansıyor. Bir süre önce benzin ve motorin fiyatlarına yapılan indirimler, sürücüleri memnun etmişti. Ancak bu indirimlerin etkisi kısa sürdü. İsrail ve Filistin arasındaki gerilimin etkisiyle Brent petrol varil fiyatının 91 doları bulması, sürücülerin yakıt fiyatları konusundaki endişesini artırdı. Sektörden edinilen bilgilere göre, yaklaşan savaş nedeniyle yakıt fiyatlarında bir artış söz konusu. Özellikle motorin fiyatlarındaki beklenen zam, sürücüleri yakıt istasyonlarına yönlendirebilir.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Motorin 2,23 TL Zamlanacak!

Son gelen bilgilere göre, 16 Ekim Pazartesi gece yarısı itibariyle motorinin litre fiyatına ciddi bir zam yapılacak: tam 2 lira 23 kuruş. Benzin fiyatlarında ise bu tarihte herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

akaryakıt-10

16 Ekim Akaryakıt Fiyatları

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda benzinin litresi 33.59 TL, motorinin litresi ise 37.33 TL seviyelerinde. LPG fiyatları da 18.15 TL'den satılıyor. Avrupa Yakası'nda ise benzinin litresi 33.64 TL, motorin 37.39 TL ve LPG 18.18 TL.

Başkent Ankara'da benzinin litresi 34.27 TL, motorinin litresi 37.97 TL ve LPG'nin litresi ise 18.22 TL'den alıcı buluyor.

Ege'nin incisi İzmir'de benzinin litre fiyatı 34.37 TL. Motorinin litre fiyatı 38.14 TL olarak belirlenmiş. LPG'nin litresi de 18.27 TL'den satılıyor.