Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Ne Zaman Yatacak? Sorgulama

Devletin ev içerisinde bakıma muhtaç yaşlılara ve bakılan bu kişilerin ailelerine düzenli olarak yapmış olduğu evde bakım maaşı ödemeleri devam ediyor. Öte yandan Ale ve çalışma sosyal hizmetler Bakanlığı tarafından yeni yılda evde bakım maaşının yükseleceği haberi verildi. Asgari ücrette yaşanacak artış sonrası bu yardım tutarında da önemli anlamda yükseliş bekleniyor. Temmuz ayında yapılan asgari ücret zammı sonrasında 2.706 TL olan evde bakım maaş desteği 3.340 TL'ye kadar ulaştı. Kasım ayı enflasyon verisi açıklandı. Gözler Aralık ayına çevrildi. Aralık ayında yapılacak olan artış sonrasında açıklanması bekleniyor. Bu rakam açıklandığı andan itibaren engelli maaşları, evde bakım ücreti alanlar ve 65 yaş aile alanların aldıkları destek ödemeleri de yükselmiş olacak.

Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım maaşı her ay düzenli olarak yatmaktadır. Zor durumdalar vatandaşlara devletin sunduğu ek destek kapsamındaki bu tutar her ayın 15'inde hesaplara otomatik olarak tanımlanır. 15'inden sonraki günlerde TC kimlik numarasının son sayısına göre hesaplara yatırılır. Aralık ayının girmesiyle beraber merak konusu olan. Evde bakım maaşı önümüzdeki hafta yatırılmaya başlanacak. Sıra ile ay sonuna kadar hesaplarına yatırılmaya devam edecektir. 15 Aralık Perşembe günü evde bakım maaşı alan bireylerin hesaplarını incelemesi gerekiyor.

Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak! Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak!

Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Sorgulama İşlemi

Sorgulama yapmak isteyenlerin TC kimlik numarası ve şifre ile e-devlet'e girerek yatıp yatmadığını incelemesi mümkündür. Sms ile sorgulama yapmak isteyenlere Ziraat Bankası üzerinden eğer alıyorlarsa cep telefonunun mesaj kısmına BAKIYE yazarak 4247'ye kısa mesaj olarak gönderilmelidir.