Aralık ayında emekliye 2500 TL'ye varan nakit ödeme yapılacak! Başvuru süreci başladı, şartlar belli oldu. SSK bağ-kur ve memur emeklisi ile dul ve yetim aylığı alanlar için aralık ayı güzel başladı. Aralık ayında başvuru yapan herkese 2500 TL ödeme yapılacak. Başvuru şartları da netleşti. Bankalar, emekli vatandaşların maaşlarını kendilerine çekmek için kampanya üstüne kampanya yapıyor. 2.500 TL'ye Varan nakit promosyon ödemeleri emeklileri de ihya ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında 2018 yılında yapılan anlaşma ile birlikte ödenmeye başlayan emekli promosyonu için son tarih 31 Aralık 2021. Emekliye banka promosyon ödemeleri başvuruları da başladı. Peki hangi banka ne kadar promosyon veriyor? En yüksek promosyon veren bankalar hangileri?

2018 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında yapılan anlaşma doğrultusunda bankalar, emeklilere nakit promosyon ödemesi yapmaya başlamıştı. Bankaların promosyon ödemesinde en önemli şart emekli maaşını taşımak ve 3 yıl boyunca kalma tahahüdü vermek olmuştu. 2018 yılında ilk kez promosyon ödemesi alan emekliler için 2. promosyon dönemi gelirken yeni emeklilerde bu imkândan faydalanabiliyor. Peki hangi banka ne kadar promosyon veriyor? emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır?

aralik-ayinda-emekliye-2500-tlye-varan-nakit-odeme-yapilacak-basvuru-sureci-basladi-sartlar-bell-3

Emekliye Geri Ödemesiz Nakit Desteği Sağlanıyor

Emekliye banka promosyonu geri ödemesiz olarak veriliyor. Tek sefere mahsus olarak yapılan ödemelerden emekli vatandaşlar maaşlarını taşıyarak faydalanabiliyor. Maaş taşıma başvuruları ise e-devlet üzerinden yada banka şubelerine giderek yapılıyor. Promosyon ödemeleri ise bankadan bankaya farklılık gösteriyor. Hem kamu bankaları hem de özel bankalar nakit promosyon ödemesi için adeta yarışa girmiş durumda. Aralık ayının sonunda bitecek olan promosyon sürecinde güncel kampanyaları sizler için derledik.

aralik-ayinda-emekliye-2500-tlye-varan-nakit-odeme-yapilacak-basvuru-sureci-basladi-sartlar-bell-2

En Yüksek Promosyon Veren Bankalar

Emekliye en yüksek promosyon veren banka şu anda Akbank oldu. Akbank emekli maaşını taşıyan emeklilere maaşlarına göre 2.500 TL'ye Varan promosyon ödemesi yapıyor. Akbank'ın promosyon ödemeleri de tek şartı ise maaşınızı taşımak ve bankada 3 yıl boyunca kalma taahhüdü vermek.  Geri ödemesiz ve karşılıksız olarak nakit promosyonu imkanından faydalanmak isteyen emekliler, başvuru işlemlerini Akbank şubelerinden ya da e-devlet üzerinden yapabiliyor. Ayrıca Akbank'ın nakit promosyon kampanyası kapsamında emeklilere erken maaş fırsatı da bulunuyor. Yani nakit avans hesabınızı sıfır faizli olarak kullanabilir maaşınızı daha erken çekebilirsiniz. Akbank'ın cazip kampanyasından tüm emekliler faydalanabiliyor. SSK, bağ-kur ve memur emeklisi ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlarda maaşlarını Akbank’a promosyon imkanı elde edebiliyor.

aralik-ayinda-emekliye-2500-tlye-varan-nakit-odeme-yapilacak-basvuru-sureci-basladi-sartlar-bell-1

Akbank Emekli Promosyonu Detayları

Akbank'ın emekli promosyon ödemelerinde detaylara girecek olursak maaşa göre farklılık gösteren nakit promosyonlar yatırılıyor. Aylık 1499 TL’ye kadar maaş alan emekliler Akbank'tan 1750 TL, 1500 TL ile 2499 TL arasında maaş alan emekliler 2.100 TL, 2500 TL ve üstü Emekli maaşı alan emekliler ise 2500 TL nakit promosyon imkanından faydalanabilir. Akbank'a ayrıca emekli vatandaşlara cazip faiz oranları ile avantajlı kredi kampanyaları da yapıyor.