Ipsos tarafından yapılan özel araştırmaya göre Türkiye'de ikamet eden ve ankete katılan vatandaşların %84'ünün sokağa çıkma yasaklarının özellikle hafta sonlarında yeniden uygulanmasını destekledikleri ortaya çıktı. Ipsos araştırmasına katılan vatandaşl

Ipsos tarafından yapılan özel araştırmaya göre Türkiye'de ikamet eden ve ankete katılan vatandaşların %84'ünün sokağa çıkma yasaklarının özellikle hafta sonlarında yeniden uygulanmasını destekledikleri ortaya çıktı.

Ipsos araştırmasına katılan vatandaşların büyük bölümü AK Parti hükümetinin acil olarak sokağa çıkma yasağı getirmesini isterken, akşam 22.00'dan sonra işletmelerin kapatılması kararının da destek gördüğü belirtildi. Vatandaşa sorulan "coronavirüs vakası olan tanıdığınız var mı?" sorusuna 10 vatandaştan 6'sı coronavirüs ile enfekte olan yakın veya uzak tanıdığı olduğunu söyledi.

Vatandaşların %64'ü Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağının uygulanmasını isterken, %20'si ise sokağa çıkma yasağının sadece iller bazında uygulanmasını desteklediğini açıkladı. Az sayıda vatandaş ise "fikrim yok" veya "sokağa çıkma yasağı uygulanmamalı" yanıtını verdi.