TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ı Twitter hesabından tebrik etti. Dün canlı yayında Biden'ı tebrik edecek olduğunu açıklayan ve Türkiye'deki hakim ve savcılara 'doğru karar v

TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ı Twitter hesabından tebrik etti. Dün canlı yayında Biden'ı tebrik edecek olduğunu açıklayan ve Türkiye'deki hakim ve savcılara 'doğru karar verme' çağrısında bulunan Arınç, "Sayın Biden'ı ve yardımcısı Kamala Harris Hanım'ı tebrik ederim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uzun yıllardır en yakın isimler arasında görülen ve yönetimde önemli role sahip olduğu bilinen Arınç, tebrik mesajında Biden'ın "Türkiye'de muhalefete destek vereceğiz" tarzındaki açıklamalarının da "ABD'de iç siyaset malzemesi" olarak kullanıldığına inandığını ve Biden'ın böyle bir isteğinin 'olmadığına inanmak istediklerini' belirtti.

Başkan Biden, 20 Ocak 2021'de göreve başlayacak ve Türkiye'ye çok güçlü yaptırımlar uygulayabileceğine dair beklentiler var.