Arıza Mithat kimdir? Haşmet'i neden sevmiyor? Gerçek adı ne çok merak edildi.  Başrollerini Tolga Sarıtaş, Olgun Toker ve Ayça Ayşin Turan'ın paylaştığı Arıza dizisi pazar akşamlarına damga vurmaya devam ediyor.

Arıza Mithat kimdir? Haşmet'i neden sevmiyor? Gerçek adı ne çok merak edildi. Başrollerini Tolga Sarıtaş, Olgun Toker ve Ayça Ayşin Turan'ın paylaştığı Arıza dizisi pazar akşamlarına damga vurmaya devam ediyor. Yapımını O3 Medya'nın istlendiği yeni dizi iki haftadır ekranlara geliyor. İlk iki bölümüyle reytinglerde büyük başarı elde eden Arıza, karakterleriyle de bir hayli dikkat çekiyor. Bu isimlerden biri de Haşmet2in arkasından kuyu kazmaya çalışan melek'in eşi Mithat oldu? Peki Arıza dizisi Mithat'ın gerçek adı ne? Hangi dizlerde oynadıArıza Mithat kimdir?

Gözden kaçırmayın

Necip Memili Ve Kubilay Aka "Çukur" Sonrası Yine Aynı Projede! "Annesinin Kuzusu" Filmi Konusu Nedir? Ne Zaman? Necip Memili Ve Kubilay Aka "Çukur" Sonrası Yine Aynı Projede! "Annesinin Kuzusu" Filmi Konusu Nedir? Ne Zaman?


Arıza Mithat, Melek'in eşidir. Aynı zamanda Mithat, Halide’nin eniştesidir. Melek’in eşi olan Mithat, yoksul bir ailede yetişmiştir. Haşmet onu serserilerin elinden almış, okuması için en büyük destekçisi olmuştur.Mithat bu nedenle Haşmet’e hep saygı duymuştur ta ki Haşmet kendisinin yerine geçecek ismin Fuat olduğunu söyleyene kadar. Bu olay sonrasında hem Melek hem de Mithat Haşmet’e öfke duymaya başlamıştır. Mithat aldığı eğitim nedeniyle bir mafya liderinden ziyade tam bir İstanbul Beyefendisidir. Eşi Melek’in düşüncelerine çok değer veren Mithat, Derya’nın babasıdır. Kızını varlık içinde büyütmüştür.Öte yandan dizide Mithat karakterine Ali Rıza Kubilay hayat veriyor. Son olarak “Kurşun” dizisinde rol almış olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde Yavuz karakterine hayat veren Ali Rıza Kubilay, Arıza dizisi oyuncu kadrosunda yer alıyor.15 Mart 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen oyuncu Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi mezunudur.Arıza'nın Mithat'ı Ali Rıza Kubilay hangi yapımlarda rol aldı?
  • Arıza – 2020

  • Kurşun – 2019

  • Eski Köye Yeni Adet – 2018

  • Racon (Nejat) – 2015

  • Benim Adım Gültepe (Yavuz) – 2014

  • Vicdan – 2013 / 2014

  • Alacakaranlık – 2003