Dün gerçekleşen Katar'daki Dünya Kupası 2022 finali Türkiye'de izlenme rekoru kırdı.

Bu yıl tartışmalı şekilde Katar'da gerçekleşen 2022 Dünya Kupası'nda kazanan beklenildiği üzere Arjantin oldu. Nefes kesen final şike tartışmaları gölgesinde Messi'nin kupayı kaldırmasıyla sonuçlandı.

Galatasaray tarihine damga vurdu! Taraftarları mest etti! Böylesi daha önce gelmedi! Galatasaray tarihine damga vurdu! Taraftarları mest etti! Böylesi daha önce gelmedi!

Dün gerçekleşen dünya kupası finalinde Arjantin ile Fransa karşı karşıya geldi. Dünya kupası tarihinin en heyecanlı maçı olarak tarihe iz bırakan finalde ardı ardına akrşılıklı goller gelerek kazananı penaltılar belirledi. Fransa'nın henüz daha 23 yaşındaki yıldız ismi Mbappe'nin devleştiği maçta gülen şike tartışmaları ile Messi oldu.

Arjantin ve Fransa arasındaki maçta Messi'nin ilk golden sonra Mbappe'ye yaptığı el hareketi, finalde ise Katar'a özgü yerel kıyafeti giyerek kupayı kaldırması tartışmalara neden oldu. 

18 aralık 2022 pazar reyting sonuçlarında ise gülen TRT oldu. Nefes kesen dünya kupası final maçı tüm dünya gibi Türkiye'de de izlenme rekoru kırdı. Dün ki reyting verilerine göre TRT rekor kırarak zirvedeki yerini aldı. Arjantin -Fransa finla maçı Total'de 16,50 ile AB'de 20,99 ile ve ABC1 'de ise 19,52 oranları ile birinci sırada yer aldı. Dün TV8'in MasterChefTürkiye'si Total'de 6. sırada AB'de ise 5. sırada yer aldı. Teşkilat dizisi maç sonrası tüm gruplarda 3. olabildi. Yargı ise tüm gruplarda 4. sırada kendisine yer bulabildi. Tozluyaka ise düşüşünü sürdürerek Total'De 10, AB'de 16. sırada yer bulabildi.