Türk Televizyon tarihinin 16. sezonu ile de rekor kıran dizisi Arka Sokaklar'ın Rıza Babası Zafer Ergin, ilginç bir itiraf ile gündem oldu.

Bir döneme damga vuran ve helen de replikleri ile güncelliğini koruyan dizi Kurtlar Vadisi'nin Kılıç'ı Attila Olgaç'tan Necati Şaşmaz ve Zafer Ergin ile ilgili bomba itiraflar geldi.

Hatırlardanız Polat Alemdar karakterine hayat veren Necati Şaşmaz ile ilgili tarikat iddiaları uzun süre gündem olmuştu. Kurtlar Vadisi'nde Kılıç'ı canlandıran Attila Olgaç da yıllar sonra bu konuda bomba bir itirafta bulundu.

O dönem tarikat haberleri sonrası oyunculara iki misli ücret teklif edildiğini anlatan Atilla Olgaç, Polat Alemdar karakterine hayat veren Necati Şaşmaz'ın tarikat üyesi olduğuna dair iddialar sonrası yaşananları anlatırken son 16 senedir ekranların Rıza Babası olan Zafer Ergin'in yaptıkları ve yaşadıkları dikkat çekti.

"ÜÇ MİSLİ PARA İSTEDİ"

Arka Sokaklar sezon finali fragmanı yayınlandı: Arka Sokaklar neden sezon finali yapıyor? Yeni sezon ne zaman başlayacak? - Magazin Haberleri

Dizide Polat Alemdar karakterine hayat veren Necati Şaşmaz'la ilgili çıkan tarikat haberleri sonrası kadrodan ayrılmak istediklerini anlatan Olgaç, kendilerine iki misli ücret teklif edildiği itiraf ederken "Hepimiz ayrılacaktık. Fakat geçim için yaşamak önemli. Kesenin ağzını açtılar, aldığımız paranın iki mislini verdiler. İki misli para alınca da yapılacak bir şey olmadı." dedi.

Yok Böyle Fedakarlık! Behzat Ç. İçin Reddetti! "Behzat Ç. Farkı mı? Yoksa İnanç Konukçu Farkı mı?" Denildi! Yok Böyle Fedakarlık! Behzat Ç. İçin Reddetti! "Behzat Ç. Farkı mı? Yoksa İnanç Konukçu Farkı mı?" Denildi!

Açıklamasının devamında ise asıl bombayı patlatan Olgaç, dizide Mehmet Karahanlı karakterini canlandıran Zafer Ergin'in devam etmek için 3 misli ücret istediğini şu sözlerle anlattı;

"Zafer Ergin dedi ki, '3 mislini isterim'. Onun üzerine 'olmaz' dedi adam. Bunun üzerine kanal devreye girerek 'Sen iki ver. Üstünü ben vereceğim' dedi ama 10 bölüm sonra öldürüldü. Zafer öyle gitti. Yoksa o da gitmiyordu. Erken öldürüldü"

Arka Sokaklar'ın 16. sezonu ne zaman bitiyor? - Birsen Altuntaş