Avrupa Süper Ligi tartışmaları nedeniyle eleştirilerin odağına yerleşen Arsenal'in sahibi Stan Kroenke'nin kulübü satmak istediği öne sürüldü. Spotify'ın kurucusu Daniel Ek ise Twitter'dan paylaştığı mesajda, satılması halinde kulübü satın alabileceğini b

Avrupa Süper Ligi'ni kurduklarını açıklayan 12 dev kulübe gelen yoğun eleştiriler sonrasında organizasyonun dağılma süreci başlamıştı. İlk olarak Big Six (Büyük Altılı) denilen Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Arsenal ve Tottenham organizasyondan ayrıldıklarını açıkladı. Arsenal kulübü taraftarlarına yönelik yayımladığı mesajda, "Size kulak vererek organizasyondan ayrılıyoruz" ifadelerini kullanarak özür diledi. Özür açıklamasının ardından sakinleşmeyen Arsenal taraftarları ise kulübün sahibi olan Stan Kroenke'yi adeta topa tuttu. 

Arsenal: "Stan Kroenke'den kurtulmalıyız"

Stan Kroenke'nin açıklamalarının yetersiz olduğunu kaydeden Arsenal taraftarları protestolarını sürdürüyor. Taraftarlar, hem Premier Lig'i hem de Avrupa futbolundaki rekabeti öldürebilecek olan Avrupa Süper Ligi'ni destekleyen Kroenke'nin tek amacının daha fazla para kazanmak olduğunu belirtiyor.

Avupa Süper Ligi tartışmalarının ardından Spotify'ın kurucusu Daniel Ek'in yaptığı açıklamalarla heyecanlanan Arsenal taraftarları, kulübün bir an önce Stan Kroenke'den kurtulması gerektiğini düşünüyor.

Fenerbahçe Beşiktaş Maçı İçin Taraftar Yasağı Duyurusu! Siyah Beyazlı Taraftarlar Stada Alınmayacak! Fenerbahçe Beşiktaş Maçı İçin Taraftar Yasağı Duyurusu! Siyah Beyazlı Taraftarlar Stada Alınmayacak!

Spotify'ın kurucusu Daniel Ek, Arsenal'i satın alabilir!

Eleştirilerin odağına yerleşen kulübün sahibi Stan Kroenke'nin pes ettiği ve kulübü Spotify'ın kurucusu Daniel Ek'e satmak üzere olduğu kaydedildi. Konuya ilişkin Twitter'dan bir mesaj paylaşan Daniel Ek, Arsenal'i satın alabileceğini belirterek işaret fişeğini yaktı. Yaklaşık servetinin 4.7 milyar dolar olduğu bilinen Daniel Ek'in kulübü satın alması olasılığı taraftarları heyecanlandırdı. 

Üç efsane geri mi dönecek?

Arsenal taraftarlarının heyecanlanmasına sebep olan asıl durumun, Daniel Ek'in kulübü satın alması olmadığı kaydedildi. İddialara göre Arsenal'i satın alması durumunda Daniel Ek, kulübün efsaneleri olan Thierry Henry, Patrick Vieira ve Dennis Bergkamp'ı takıma geri döndürecek.

Arsenal'in eski efsanelerinin kulübün teknik kadrolarına dönmesi ihtimalinin İngiliz basınında yer alması üzerine taraftarların heyecanlandığı kaydedildi. Daha önce takım çalıştıran Thierry Henry ile Patrick Vieira'nın şu an boşta olduğu kaydedildi. Almere City U21 takımında yardımcı antrenörlük yapan Dennis Bergkamp'ın ise teklif gelmesi halinde hiç düşünmeden Arsenal'e dönebileceği konuşuluyor.