Kırmızı et fiyatları, hiç beklenmedik şekilde zamlandı. Karkas eti ve kıymaya gelen zamdan sonra Bakanlık önemli bir adım attı. Peki kırmızı ette fiyatlar düşecek mi? İşte son zamanların yükselen trendi et fiyatlarına acil müdahale...

Kırmızı et fiyatlarında dikkat çeken bir artış yaşandı. Kasaplardaki fiyatlar, yılbaşından bu yana neredeyse haftalık olarak güncelleniyor. Hal böyle olunca kırmızı ete gelen zam beklentilerin de üzerine çıktı. Karsas etinin kilosu 180 TL'yi buldu. Peki güncel et fiyatlarında son durum nedir?

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Kıyma Alacakların Vah Haline!

Kıyma fiyatlarındaki son duruma bakacak olursak, kilo fiyatının 300 TL'ye ulaştığını görüyoruz. Bununla birlikte kıymanın yanı sıra diğer et ürünlerinde de zam gelişmesi yaşandı. Bunun için Tarım ve Orman Bakanlığı'nın önemli bir girişimde bulunacağı belirtildi. Kasaplık hayvan ve karkas etine yönelik bazı hamleler yapılacak.

İthal Et Çözüm Olacak!

Geçici çözüm yönünde önemli bir adım atan Tarım ve Orman Bakanlığı, bunun için Avrupa ve Güney Amerika'dan kasaplık hayvan getirtecek. Öte yandan karkas etindeki artışın önüne geçmek için ise Avrupa ile kontak kuracak. 

Et Fiyatlarında İndirim Yapılacak mı?

Ramazan öncesi et fiyatlarındaki son durum bu şekilde. Kırmızı ete yeni bir indirim gelir mi bu zaman içerisinde belli olacak. Bakanlığın ithal et yönündeki adımları zamanla fayda verebilir. Aksi halde karkas eti ve kıyma gibi kırmızı et ürünlerinde daha fazla zam gelmesi muhtemel.