Son dönemde büyük bir sorun haline gelen kira fiyatları bu defa cinayete sebep oldu.

İstanbul'da Hamza Çıkrıkçı adlı kiracı, iddiaya göre kontratı devam etmesine rağmen, kirayı 3 katına çıkarmak isteyen ev sahibi Şenel Tombul'u öldürdü.

Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı? Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı?

İstanbul Kağıthane'de, Hamza Çıkrıkçı adlı kiracı, kontratı devam etmesine rağmen, kira artışına giden ev sahibi Şenel Tombul ile önce tartıştı sonra tabancayla vurdu.

DHA’nın verdiği haberde; olay, Harmantepe Mahallesi Akın Sokağı 14/1 numarada saat 19.30 sıralarında meydana geldi. 4 katlı bir binanın giriş katında kiracı olan Hamza Çıkrıkçı ile kirayı 3 katına çıkarmak isteyen ev sahibi Şenel Tombul arasında bir süre önce kira artışı sebebi ile tartışma yaşandı ve Tombul kiracısından evi boşaltmasını istedi.

Ancak ev sahibi Tombul, bir süre sonra, kiracısının taşınmamasına rağmen daireyi başkalarına kiralamak için harekete geçti ve bu defa da kiralık ev arayanların eve gelmesi sebebi ile kavga yaşandı.

Yaşanan tartışma sırasında ise Çıkrıkçı, evde bulunan tabancayı alarak kapısının önünde duran ev sahibine ateş etti ve ağır yaralı olarak ambulansla Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Şenel Tombul, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti

Saldırının ardından evine girerek kapıyı kilitleyen Hamza Çıkrıkçı, ise ihbar üzerine olay yerine gelen polislere teslim oldu.