Kira fiyatları üniversite çevrelerinde o kadar çok arttı ki öğrenciler nasıl hem okuyup hem de geçim sağlayacağını düşünüyor. Pek çok üniversite şehrinde yaşam maliyeti arttı. Memurlar bile bu evlerde oturup geçinemez.

Memurların dahi kalamayacağı evlerde öğrencilerden 15 bin 20 bin TL arasında kira bedeli talep ediliyor. Evlerin tek odasına ise 6 bin TL'den 10 bin TL'ye kadar ücret isteniyor. Hal böyle iken arkadaşınızla eve çıkmak da eskisi kadar tasarruflu olmuyor.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Ev Fiyatları Multi Milyon Fiyatlara Ulaştı!

Rusya-Ukrayna çatışmasının ardından Antalya'da gayrimenkul piyasası oldukça hareketlendi. Deprem olaylarının da etkisiyle emlak hareketliliği kesintisiz sürdü. Merkezi bölgelerde kiralık daireler 8 bin lira gibi başlangıç fiyatlarından, 500 bin liraya kadar çıkabiliyor. Satılık dairelerin fiyatları ise 1 milyon liradan başlayıp 150 milyon liraya kadar ulaşabiliyor.

Devlet Yurduna Yerleşemeyen 30 Bin TL Kira Vermek Zorunda!

Akademik yılın başlamasıyla üniversite öğrencileri de kiralık ev arayışına girdi. Ancak yüksek kiralık ev fiyatları, öğrencilerin bütçesini sıkıntıya soktu. Akdeniz Üniversitesi'nde kayıtlı 66 bin 869 öğrencinin yaklaşık üçte biri devlet yurtlarında barınma şansı buldu. Merkezdeki kampüslerde okuyan 56 bin 108 öğrenciden 14 bin 334'ü yurtta kalmaya başladı. Devlet yurtları tam kapasiteyle çalışırken, bazı öğrenciler ise özel konaklama seçeneklerine yöneldi.
Antalya'nın üniversiteye yakın semtlerinde kiralık daire fiyatları öğrenciler için ağır hale geldi. Özellikle Meltem, Kültür, Ahatlı ve Gülveren gibi mahallelerde kiralık daire ilanları, fiyatların 6 bin liradan başlayıp 30 bin liraya kadar çıktığını gösteriyor.