Arzu Sabancı'nın mülteci açıklaması sonrası gündem oldu: Sabancılar nasıl zengin oldu?

Arzu Sabancı kimdir? Sabancılar nasıl zengin oldu? Sosyal medya bu soruların yanıtını arıyor...

Gündem 28.07.2021 - 14:42 28.07.2021 - 14:52 Volkan Arık

Sabancıların Varisleri arasında olan Arzu Sabancı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ülkemde mülteci istemiyorum diyerek gündem olmuştu. Arzu Sabancı'nın bu açıklaması sonrasında hem sosyal medyada hem de Ekşi Sözlük'te Sabancılar nasıl zengin oldu sorusunun yanıtı gündeme oturdu. Peki Sabancılar nasıl zengin oldu?

Ülkemizde son günlerde Afgan göçmenlerin akın akın gelmesi ile ilgili birçok konu sosyal medyanın gündemine oturdu. Birçok sosyal medya kullanıcısı da hesaplarımdan yaptığı paylaşımlar da ülkemde mülteci istemiyorum tepkisin gösterdi. Ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından tepki gösterenler arasında yer alırken Arzu Sabancı da “bayramlaşmak için ülkesine gidenler yaşamak için de gidebilir ülkemde mülteci istemiyorum diyerek” paylaşım yaptı. Arzu Sabancı'nın bu paylaşımı sonrasında sosyal medya adeta ikiye bölündü. Bazı sosyal medya kullanıcıları Arzu Sabancı ya destek verirken bazı platformlarda ise Sabancıların Ermenilerin mallarını çalarak zengin olduğu öne sürüldü. Peki Sabancılar nasıl zengin oldu?

arzu-sabancinin-multeci-aciklamasi-sonrasi-gundem-oldu-sabancilar-nasil-zengin-oldu-2

ARZU SABANCI KİMDİR?

Arzu Sabancı 7 Eylül 1965 tarihinde dünyaya geldi. 1997 yılında İş hayatına atılan Arzu Sabancı, arkeoloji eğitimi aldı. Birçok dünya markasına koleksiyon hazırlayan Arzu Sabancı, 2000 yılında İngiltere'deki Arcadia Group bünyesinde bulunan 6 tanınmış markayı Türkiye perakende sektörüne kazandırdı. Kendi şirketini kuran Arzu Sabancı, 2008 yılında ise PINKO markasını bünyesine kattı. Arzu Sabancı sosyal medya hesabından yaptığı mülteci paylaşımı ile sosyal medyanın bir anda gündemine oturdu. Suriyeli mülteciler sonrasında Afganların da Türkiye'ye akın akın gelmesi üzerine tepki gösteren Arzu Sabancı, bayramlaşmak için sınır kapısından geçen Suriyelileri paylaşarak “bayramlaşmak için ülkesine giden yaşamak için de gidebilir” notunu düştü. Arzu Sabancı'nın bu paylaşımı sonrasında sosyal medya ikiye bölündü ve Sabancılar nasıl zengin oldu sorusunun yanıtı araştırılmaya başladı.

SABANCILAR NASIL ZENGİN OLDU?

Arzu Sabancı'nın mülteci çıkışı sonrasında sosyal medyada Sabancılar nasıl zengin oldu sorusunun yanıtı araştırılıyor. Sosyal medyada bazı kullanıcılar Sabancıların Ermeni azınlıkların mallarını çalarak zengin olduğunu öne sürüyor. Ancak bu konuda kanıtlanmış bir gerçek bulunmuyor. O nedenle sosyal medya ikiye bölünmüş durumda. Tartışmalar gün boyunca devam ederken Twitter'da da TT listesinin ilk sıralarında yükseldi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@