Aselsan Katara satıldı mı? Sosyal medyada çok kısa sürede Aselsan Qatar ismiyle şirket kurulması ardından günlerdir piyasaların merağında olan Aselsan Katara satıldı mı sorusu akıllara geliyor.

Türkiye'de gündem Aselsan! Bir kaç gün önce gündeme bomba gibi düşen Aselsan Katara satıldı iddiaları gerçek mi oluyor? Katar, Aselsan'ı satın mı aldı sorusu cevap arıyor!

Aselsan Katar'a satıldı mı?

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

Daha öncede yalanlanan açıklamaya göre Aselsan'ın Katar'a satılması yetkililer tarafından mümkün değil olarak açıklanmıştı. Ancak sabah saatlerinde Aselsan Qatar isimli şirket kurulması ve patent başvuru yapılması sonrası sosyal medyada Aselsan Katar'a satıldı diye haberler ve bunun beraberinde tepkiler geliyor.

Aselsan Qatar neden kuruldu?

Aselsan, Türkiye'den 11 ülkeye ihraacat yapıyor. Bu ülkelerinde 12. olarak Qatar'ın kurulduğu ve Katar'a ihracaat yapacağı yönünde bilgiler paylaşılıyor.

Aselsan Vakıf malı mı satışı yapılabilir mi?

Aselsan resmi web sitesinde de "Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir" açıklaması yer alıyor ve satışın söz konusu olması mümkün olmadığı görülüyor.