Maaş ödemeleriyle ilgili yeni zamlar gündemdeki yerini koruyor. Yılbaşında asgari ücrette yeni karar verilecek. Bu nedenle Bakan Vedat Işıkhan'ın açıklamaları başta olmak üzere asgari ücretliler kaç bin TL zam alacak merak edildi. 7 bin TL zammın yapılacağı ve yeni maaşın 19 bin TL olacağı iddia edildi.

Asgari ücret 19 bin TL olacak mı sorusu şu sıralar çok soruluyor. 11.400 TL'den ortalama 7600 TL artış ile bu maaş zammının onaylanacağı bilgisi iletildi. Ancak henüz geçerliliğini korumadığını da belirtelim. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan sonra alanında uzman isimler maaş zammı konusunda fikirlerini aktardı. İşçi ve memurların merakla beklediği asgari ücret artışı konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan önemli açıklamalar geldi. Işıkhan, İstanbul'daki bir toplantıda, memurlara ve memur emeklilerine yaklaşık yüzde 50 oranında bir artış yapmayı planladıklarını ifade etti. Ekonomik istikrarın yanı sıra vatandaşların yaşam standardını yükseltmenin öncelikleri arasında olduğunu belirten Bakan, "Yıl sonuna doğru asgari ücret konusunda enflasyonun etkisini azaltmayı hedefliyoruz" dedi.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Asgari ücret 9.086 TL olacak! Emekli ve memur maaşı...

%50 Asgari Ücret Zammı Beklentisi

Bakan Işıkhan'ın bu söylemlerine ek olarak, Mali Müşavir Ahmet Kurtuluş, Milliyet'e yaptığı açıklamada, SSK ve Bağkur emeklilerine yapılacak zam oranının yüzde 50'ye ulaşabileceğini öne sürdü. Kurtuluş, “Bakan Işıkhan’ın yüzde 38 oranında bir zam üzerinde durduğunu biliyoruz ancak bu, enflasyon farkını yansıtan bir oran. Cumhurbaşkanımızın ek olarak refah payı artışı eklemesiyle bu oranın yüzde 50'ye çıkabileceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Ve açıklama yapıldı! Başkan Erdoğan talimat verdi! Temmuz'da asgari ücret, 7.000 TL olacak! Son dakika haberi-1

Asgari Ücret 19 Bin TL Olacak!

Bu tahminlere göre, SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşlarında önemli bir artış olacak. Öte yandan asgari ücrette beklenti 19 bin TL seviyesi. Örneğin; en düşük SSK ve Bağkur emeklisi maaşının 7.500 TL'den 11.250 TL'ye, memur emeklisinin maaşının ise 9.876 TL'den 14.814 TL'ye yükselebileceği ifade ediliyor. Kurtuluş, asgari ücretin de benzer bir oranda, yaklaşık yüzde 50 civarında artabileceğini ve bu durumda 19.000 TL'ye ulaşabileceğini belirtti.