Milyonlarca çalışanın gözü kulağı asgari ücret zammı açıklamasında. Sosyal medyada dolaşan iddialara göre ise asgari ücret 2022 yılı için 3900 TL oldu. NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen son dakika açıklaması yaparak işçi ve işveren taraflarının yeni asgari ücret konusunda anlaştıklarını öne sürdü. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da yeni asgari ücretin 3900 TL olarak kesinleştiği söyleniyor. Peki resmi açıklama ne zaman yapılacak? Asgari ücret zammı 2022 ne zaman açıklanacak?

Asgari ücret zammı 2022 yılı için büyük bir merakla bekleniyor. Asgari ücret zammı milyonlarca çalışanı olduğu gibi ailelerini ve piyasaları da yakından ilgilendiriyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu geçtiğimiz hafta 3. Toplantısını gerçekleştirmiş ancak toplantıdan bir uzlaşma çıkmamıştı. Asgari ücret tespit komisyonunun 4. Toplantısı ise bugün yapıldı. Şu anda herkes merakla toplantıda uzlaşma çıkıp çıkmadığını merak ediyor. Peki Asgari ücret 3900 TL oldu mu? Asgari ücret zammı 2022 açıklandı mı?

asgari-ucret-3900-tl-oldu-mu-asgari-ucret-zammi-2022-aciklandi-mi-2

ASGARİ ÜCRET 3900 TL OLDU MU?

NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen milyonların beklediği son dakika açıklamasını yaptı. Ergen, asgari ücret tespit komisyonu toplantısında işçi ve işverenin 3 bin 900 lirada mutabık kaldığını iddia etti. Canlı yayında milyonları ilgilendiren önemli açıklamalarda bulunan Ergen, “İşçi ve işverenin mutabık kaldığı bazı konular var. 1 Aralık’ta komisyon, tespit çalışmalarına başlamıştı. Bazı hesaplamalar halen devam ettiği için karar toplantısı için bir resmi çağrı gelmedi. Beklenti bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Bakan Bilgin ile görüşmesi yönünde.” Dedi.

asgari-ucret-3900-tl-oldu-mu-asgari-ucret-zammi-2022-aciklandi-mi-1

ASGARİ ÜCRET ZAMMI 2022 AÇIKLANDI MI?

Asgari ücret zammı açıklandı mı, 2022 asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak gibi soruların yanıtı da şu sıralar sosyal medyada ve arama motorunda yoğun şekilde aranıyor. Şu anda 2022 asgari ücret zammı konusunda yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Asgari ücret zammının ilerleyen günlerde açıklanacağı tahmin ediliyor.