Asgari ücretin 11.400 TL'den 17 bin TL'ye çıkarılması konusunda mutabakata varılır ise milyonlarca sevinecek. Söz konusu asgari ücret toplantısının 20 Ekim'de başlaması bekleniyor. 4 gün sonra asgari ücrete yüzde kaç zam yapılacak?

Asgari ücret zammı için geri sayım başlamışken önemli açıklamalar da geldi. Maaşların artık 11.400 TL'den 17 bin TL'ye çıkması konusunda istek ve talepler oluşuyor. Enflasyon nedeniyle bakanığın öncülüğünde çalışanlara rekor zam uygulanacak. Asgari ücret konusundaki belirsizlik devam ederken, 5 yıl aranın ardından konuyla ilgili kritik bir toplantı gerçekleştirilecek. Asgari ücretin enflasyon oranında artışı ve kıdem tazminatı gibi konuların ele alınacağı bu toplantı, Üçlü Danışma Kurulu tarafından düzenlenecek. Bu önemli toplantıya, Sendikalar ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da katılım gösterecek. İşte bu kritik toplantının ayrıntıları…

temmuz 2023 asgari ücret ne kadar

Vakıfbank, Emeklilere Müjdeli Haberi Duyurdu! Vakıfbank, Emeklilere Müjdeli Haberi Duyurdu!

Yeni Maaş Birkaç Gün İçerisinde Belli Olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yakın zamanda asgari ücret artışıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade etmişti. Birçok kişi asgari ücret artışını büyük bir heyecanla beklerken, tüm dikkatler 20 Ekim'deki Üçlü Danışma Kurulu toplantısına odaklandı. Bakan Işıkhan'ın bu toplantıda liderlik yapması öngörülüyor. En son 2018'de Zehra Zümrüt Selçuk'un liderliğinde bir toplantı gerçekleştirilmişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve TİSK gibi ilgili kurum ve sendikalara 20 Ekim'de yapılacak toplantıya dair bilgilendirme yaptı.