Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Asgari ücreti 4250 TL olarak açıkladı. Peki asgari ücret net mi yoksa brüt mü?Agi, işsizlik maaşı, çocuklu aileler, stopaj içerisinde mi? Ali Tezel açıkladı! İş veren ne dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğam yaptığı açıklamada asgari ücreti beklenildiği üzere 4250 TL olarak açıkladı. Peki ama asgari ücret net mi brüt mü 4250 TL? Net gelir ne kadar?

Dolar 15 TL oldu. TL değer kaybı tarihinde görülmemiş bir şekilde ilerliyor. Vatandaşlar sadece nefes almaya çalışarak yaşamaya çalışıyor. Asgari ücrete gelen zamla birlikte yılbaşından sonra her şeye yüzde 50 zam bekleniyor. 

Vatandaşlar asgari ücret zammına dair soruyor. Kafalar karıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücreti 4250 TL olarak açıkladı. Peki ama bu miktar brüt mü yoksa net mi?

ALİ TEZEL AÇIKLADI! ASGARİ ÜCRET NET Mİ BRÜT MÜ 4250 TL?

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü! TOKİ Alamayan Üzülmesin Hemen Başvursun Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü! TOKİ Alamayan Üzülmesin Hemen Başvursun

Asgari Ücret Net 4250 TL açıklandı ama bu miktar Brüt mü? Asgari ücret Net 4250 TL mi? Vergi içinde mi? AGİ içinde mi? Çocuklu aile yardımı nasıl olacak?

Ali Tezel attığı tweette "Brüt 4250 TL den yüzde 14 SGK primi yüzde 1 işsizlik sigortası primi düşülecek. Vergi yok dolayısıyla AGİ yok." dedi.

Bu açıklamalar sonrası iş verenlerin işçi çıkaracağı bu nedenle işsiszliğin dahada artacağı iddia edildi.