Asgari ücrette bakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve kulislerden gelen bilgiler inceleniyor. Sızıntı iddiasına göre asgari ücrete en az %35 zam gelecek. Maaşlar yeniden düzenleniyor...

Asgari maaşın artması konusunda çalışma devam ediyor. Ancak öyle bir iddia ortaya atıldı ki asgari ücret 3'te bir oranında yeniden zamlanacağı belirtildi. 

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

2024 Asgari Ücret Kaç TL Olacak?

2024 yılında asgari ücret ne kadar olacak sorusu, milyonlarca çalışanın gündeminde yer alıyor. Yeni asgari ücret belirlenirken farklı senaryolar gündeme gelirken, Başkan Ergün Atalay bu konuda bazı yeniliklerin yapılacağını belirtti. Tekgıda-İş Sendikası Kocaeli İl Temsilciliğinin düzenlediği bir basın toplantısında TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay, asgari ücretle ilgili yaklaşan görüşmeler hakkında bilgi verdi.

Atalay, Kasım'ın 20'sinden sonra komisyonun kurulacağını ve asgari ücretli çalışanların bu masada olacağını belirtti. 20 yıldır asgari ücret konusunun sürekli gündemde olduğuna dikkat çekerken, sendikaların asgari ücretli bir işçiye sahip olmadığını belirtti. Ayrıca, sendika destekli çalışanların birçok avantaja sahip olduğunu ifade etti. Ekonomi uzmanları, son altı aydaki enflasyon verilerine bakarak yeni asgari ücretin 15 bin TL'nin üzerinde olmasını tahmin ediyor. Bu konuda, 2024 yılında uygulanacak zam oranının %40 olacağı belirtiliyor. Eğer %45'lik bir zam yapılırsa, yeni asgari ücretin 16.532 TL olacağı öngörülüyor.