Asgari ücret ve emekli zammı bekleyenler için müjdeli haber ilk ağızdan geldi. AK Parti grup başkanvekili Emin Akbaşoğlu 3600 ek gösterge, emekli zammı ve asgari ücret ek zam mı konusunda açıklamalarda bulundu. Peki, asgari ücrete ek zam gelecek mi? emekli maaşlarına temmuzda zam var mı? 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Asgari ücret ek zam mı Yılbaşından sonra dillendirilen konular arasında yer almaya başladı. Özellikle son aylarda yapılan zamlar sonrasında vatandaşların Alım gücü iyiden iyiye düşerken asgari ücret artık yetmiyor. Bu nedenle milyonlarca çalışan ek zam beklentisi içine girmiş durumda. Asgari ücrete ek zam gelir mi sorusunun yanıtı merakla beklenirken açıklama ilk ağızdan geldi. AK Parti grup başkanvekili Emin Akbaşoğlu, 3600 ek gösterge için son dakika açıklamaları yaparken asgari ücrete ek zam ve emekli maaşlarına zam konusunda da önemli bilgiler verdi.

Gözden kaçırmayın

Bülent Arınç'tan Süleyman Soylu Açıklaması "Maganda" Oldu! Arınç Fena Yormlar Yaptı Fena... Bülent Arınç'tan Süleyman Soylu Açıklaması "Maganda" Oldu! Arınç Fena Yormlar Yaptı Fena...

1 Temmuzda emekli ve memur maaşları artacak

Ak Parti grup başkanvekili Emin Akbaşoğlu bugün önce müjdeyi memur ve emeklilere verdi. 1 Temmuzdan itibaren emekli ve memur maaşlarında artış olacağını belirten Akbaşoğlu, Aynı zamanda Asgari ücretli çalışanlar için de önemli açıklamalarda bulundu. Emin Akbaşoğlu’nun tek müjdesi Bu da değildi. 3600 ek gösterge son dakika gelişmelerini de aktardı.

3600 ek gösterge son durum

Ak Parti grup başkan vekili Emin Akbaşoğlu 3600 ek gösterge son durum ile ilgili yaptığı açıklamada ise toplantıların yapıldığını ve çalışmaların sürdüğünü söyledi. 3600 ek göstergenin en kısa sürede yasal çerçeveye gireceğini belirten Akbaşoğlu, Daha sonrasında ise sözleşmeli personellerin durumunun ele alınacağını dile getirdi. Akbaşoğlu EYT bekleyenler için de Müjdeli haberi verdi. 2022 yılında EYT konusunu da ele alınacağını belirten Akbaşoğlu, bunların Yılsonuna kadar tamamlanacağını ifade etti.

Asgari ücrete temmuz zammı olacak mı?

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücrete ek zam konusunda da AK Parti grup başkanvekili Emin Akbaşoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Memur ve emeklilerin maaşlarında 1 Temmuz'da artış olacağını belirten Akbaşoğlu, enflasyon artı yüzde 6 ve refah Payı verileceğini dile getirdi. Ayrıca temmuzda asgari ücrete ek zam konusunu da ele alınacağını belirten Akbaşoğlu, gelişmelerin kamuoyu ile ilerleyen günlerde paylaşılacağını söyledi.