2021 Asgari ücret belli oluyor. Hükümet ve yetkilier Asgari Ücret konusuunda görüşmelere başladı.

2021 Asgari ücret belli oluyor. Hükümet ve yetkilier Asgari Ücret konusuunda görüşmelere başladı. Aİle Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan ilk açıklama geldi. İşte Asgari Ücrette son gelişmeler.

4000 TL ile masaya oturuldu!

Asgarü Ücret uzlaşma komisyonu ve hükümet arasında Asgari Ücret fiyatı için oturulma başladı. Asgari Ücret görüşme komisyonu verdiği teklif 4000 TL olduğu açıklandı. Özellikle enflasyon nedeniyle ve Dolar, Euro kuru yükselmesi nedeniyle Dünyanın en düşük Asgari Ücret alan 2. ülkesi olan Türkiye'de Asgari Ücretliler yüzünün gülmesi bekleniyor.

Hükümet teklifi 2750 TL!

Asgari Ücretliler için hükümetin verdiği teklif belli oldu. Asgari Ücret için hükümetin yaptığı fiyat istenilenden çok az. Hükümet Asgari Ücret için masaya oturduğu tutar 2750 TL olduğu öğrenildi.

3000 TL Anlaşacaklar iddiası!

İlk gelen bilgilerde Zehra Zümrüt Selçuk bir çok açıklama yaptı. Ancak en çok dikkat çekeni her halukarda ciddi bir miktar üzerinde bizim isteğimizinde üzerinde anlaşacağız açıklaması bir ümit verdi. Ancak gelen bilgiler hükümetin maksimum 3000 TL çıkacağı öğrenildi.

Asgari Ücret zammı belli olacak!

2021 Asgari Ücret zammı belli olacağı tarih belli oldu. Asgari Ücret için zam görüşmeleri bugünden itibaren Aralık ayına kadar sürecek.

Dünyanın en düşük Asgari Ücretinden sondan ikinciyiz!Türkiye'de asgari ücret TL'nin değer kaybından dolayı Euro bazında, Avrupa ülkeleri arasında sondan ikinci sıraya geriledi 2020 başında yaklaşık 450 euro olan brüt asgari ücret 295 euroya düştü