Asgari ücret 2022 zammının 4250 TL olarak açıklanması sonrası iş verenler işçi çıkarmalar başlayacak dedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zammını 4250 TL olarak duyurdu. Bu oran net mi brüt mü agi içinde mi tartışmaları sürerken iş verenlerden korkutucu tehdit geldi!

QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi

TL tarihinde görülmemiş değer kaybını sürdürüyor. Dolar 16 TL'ye yürüyor. Asgari ücret zammı açıklandı ancak yılbaşında sonra yiyecekten giyime vergilere yüzde 50 zam bekleniyor. Vatandaş artık karanlıkta yaşıyor. 

Asgari ücret zammı için Ali Tezel "Brüt 4250 TL den yüzde 14 SGK primi yüzde 1 işsizlik sigortası primi düşülecek. Vergi yok dolayısıyla AGİ yok." açıklamasında bulundu. 

160372

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Ramazan Kaya'da yaptığı açıkalmada döviz kurlarındaki artış nedeniyle Yılbaşından sonra etiketlere en az yüzde 50 zam yansıyacak demişti.

Asgari ücretin 4250 TL olması sonrası iş verenler de isyana geçti. İş verenler Twitter hesapları üzerinden işçi çıkarmalar başlayacak ön görüsünde bulunurken işçilerde bu artış şu an bile geçimin altındadır ilerleyen aylarda gelecek zamla hiç bir şeyin değişmeyeceğini dahda kötü olacağını biliyoruz dedi. 

Disk Genel başkanı Arzu Çerkezoğlu "Bu artış oranı ilerleyen aylarda hiç bir şeyin değişmediğini gösterecek. Bu zammı övünerek sunanlar bir ay bu maaşla yaşamaya davet ediyorum" dedi.