Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, asgari ücret konusunda dikkat çeken cümleler kurup açıklamalarda bulundu. Bu sözler ardından muhalefeti takip eden AKP iktidarının yeni agari ücret zammı için ise heyecan başladı.

Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, asgari ücret konusunda iktidarın açlık sınırı yerine yoksulluk sınırını baz alması gerektiğinin altını çizerken dikkat çeken açıklamalar yaptı.

4 kişilik ailenin açlık sınırı 7 bin 245 liraya çıktı!

Temel Karamolaoğlu, asgari ücretin belirlenmesi sürecinde açlık sınırının baz alınmaması gerektiğini söylerken, asıl sınırın yoksulluk sınırı olması gerektiğini “Açlık sınırında bir maaş sadece karnını doyur gerisine karışma demek anlamına gelir. Biz eğer iktidara gelirsek, işçisi, memuru da, esnafı da bayram edecek. Açlık sınırı 7 bin lira üzerinde yoksulluk sınırı ise 23 bin lira. Biz yoksulluk sınırında ücret verilmesini sağlarız. İsraf, yolsuzluk kaldırılırsa bunu verebiliriz. Bu kaybın bir kısmını yatırıma yatıracağız. Böylece Türkiye, hem üreten, hem çalışanına hak ettiği ücreti veren bir ülke haline gelecek. Biz örnek bir ülke haline geleceğiz. Sadece bu yetmez. 9 bölgemizde araştırma, geliştirme noktaları kuracağız. Eğitim alanında da adımlar atacağız. İmam hatipler, camiler ve Kur’an kursları da devam edecek ama ahlaki olarak kayıplarımızı da tekrar kazanacağız. Enerjide de, madencilikte de kendimize yeterli hale geleceğiz. Güneş ve rüzgar enerjisi şuanda bizim ihtiyacımızın yüzde 20’sini karşılıyor ama bunu artırmalı ve bu alanda kullanılan malzemelerin üretimini de biz yapmalıyız. Biz bir bütün olarak kalkınacağız.”  ifadeleri ile anlattı.

Son zamanlarda muhalefeti ve muhalefet vaatlerini takip eden AKP iktidarının bu sözler üzerine ne yapacağı ve asgari ücretin ne olacağı merak konusu oldu.

Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır? Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır?

Açlık Sınırı 7 Bin 245 TL'ye, Yoksulluk Sınırı 23 Bin 600 TL'ye Yükseldi