Asgari ücretli çalışanlar tıpkı milyonlarca emekli gibi bayramlarda ikramiye ödemesi almayı beklerken kamuda çalışan asgari ücretlilere müjdeli haber geldi. 2021 yılında 13'er günlük taksitler halinde 4'er kez ilave tediye ödemesi toplam 52 gün üzerinden gerçekleştirilecek. 2021 yılı ilave tediye tarihleri de belli oldu. Böylece asgari ücretli yüz binlerce çalışan ilave tediye (ikramiye) ödemesinden yararlanabilecek. Peki ilave tediyeler ne zaman ödenecek? Asgari ücretliye ikramiye ödemesi ne zaman? Ne kadar ikramiye ödenecek? Çalışanlara ilave tediye ödemesinden kimler yararlanabilecek? Tüm detaylarıyla bu haberimizde sizler için hazırladık.

Kamuda çalışan yüz binlerce işçiye tediye ödemeleri bu yılda da gerçekleştirilecek. Bilindiği üzere her yıl, çalışmalarına karşılık toplamda 52 günden hesaplanan tediye ödemeleri, 4 taksit halinde kamu işçilerine ödeniyor. 2021 yılı tediye ödemelerinde ilk taksit çok önceden, ikinci taksit ödemeleri ise Ramazan Bayramı öncesinde hesaplara yatırılmıştı. Şimdi yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte 3. ilave tediye taksit ödemelerinin tarihi de araştırılmaya başlandı. Kamu çalışanlarına 3. ilave tediye ödemeleri için beklenen tarih netleşti!

Asgari Ücretli Çalışanlara İkramiye Ödemesi! İşte O Tarih

n1

2021 yılı içerisinde 2 taksit ilave tediye ödemesi alan yüz binlerce çalışana 3. ilave tediye ödemesinin ne zaman yapılacağı merakla bekleniyordu. 3. taksit ilave tediye ödemelerinin bu ay, Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılması bekleniyor. Resmi açıklamanın da kısa sürede yapılması bekleniyor. Öte yandan eğer böyle bir açıklama gelmez ve kötü ihtimal gerçekleşirse ödemeler en geç Ağustos ayında banka hesaplarına yatırılacak.

İlave Tediye (İkramiye) Ödemeleri Ne Kadar?

2021 yılında en düşük ilave tediye ödemesi 1108 TL oldu. Maaşa göre ödenen ilave tediye - ikramiye ödemelerinde 52 günlük ücret üzerinden en düşük ikramiye ödemesi toplamda 3.665 TL olacak.