Asgari ücret 2020 ne kadaer oldu? Asgari ücretliye jest miktarı ne kadar? Düzenli mi yatacak? Yeni asgari ücret ne kadar oldu? 2020 yılı için asgari ücret tespit komisyonu tarafıdan yapılan açıklama ile Asgari ücret açıklanmıştı. 2324 TL olarak belirlene

Asgari ücret 2020 ne kadaer oldu? Asgari ücretliye jest miktarı ne kadar? Düzenli mi yatacak? Yeni asgari ücret ne kadar oldu? 2020 yılı için asgari ücret tespit komisyonu tarafıdan yapılan açıklama ile Asgari ücret açıklanmıştı. 2324 TL olarak belirlenen 2020 Asgari ücrette jest miktarı da bugün belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılında asgari ücretli için yapılan jesti ve bu jestin devlete maliyetini resmen açıkladı! İşte detaylar...Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 Asgari ücrette hükümetin jest miktarını duyurdu. Asgari ücret zammı açıklanmadan önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da "Biz de gereken jesti yaparız." sözleriyle damgasını vurmuştu. 2020 yılı için asgari ücret %15'in üzerinde zamla 2324 TL olarak açıklanmıştı. Hükümetin yaptığı 'jest' bugün belli oldu. 

iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı! iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı!


Buna göre, Hükümet, asgari ücret için 75 TL'lik 'jestte' bulundu. Bakan Selçuk, 75 TL'lik jestin Devlete maliyetinin 6 Milyar TL olduğunu da açıkladı.Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda 75 TL JestBakan Zehra Zümrüt Selçuk bugünkü açıklamasında, hükümet olarak; işçi - işveren ve Devlet mekanizmasının bulunduğu Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda, 75 TL'lik jest yaptıklarını ifade etti. İşçi ile işveren arasında devletin hakem olduğunu aktaran Bakan Selçuk, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışanları enflasyona ezdirmeme prensibinin farkında olarak, 75 TL asgari ücret desteği / jesti sunuyoruz" dedi. Asgari Ücret Desteği Düzenli mi Olacak?Asgari ücretli çalışanlar için 'jest' olarak hükümet tarafından verilen 75 TL  destek ödemesi her ay maaşlara ilave edilecek. Asgari ücret desteği 2019 yılının sonunda sona ermesi gerekirken, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılında da 75 TL'lik desteğin ödenmeye devam edeceğini resmen açıkladı.