Son dakika asgari ücret 2022 ne kadar olacak? Asgari ücretliye Temmuz'da ek zam geliyor. Enflasyon rakamlarının her geçen gün artması Dolayısıyla asgari ücret enflasyon karşısında eriyip gidiyor. 20 milyondan fazla çalışan için hükümet yeni bir çözüm buldu. Temmuz ayında asgari ücretliye ek zam yapılacak. Yeni zam sonrasında maaşlar 5000 TL'yi geçecek.

Son dakika asgari ücret zammı Haberi geldi. 2022 asgari ücret zammı tekrar yapılacak. Temmuz ayında maaşları ek zam yansıyacak ve asgari ücret 5.000 TL'nin üzerine çıkacak. 2022 yılının başından bu yana yapılan zamlar artan enflasyon asgari ücret zammı alan vatandaşların belini bükmeye devam ediyor. Aralık ayında maaşlarına büyük zam olan asgari ücretliler şimdiden gözünü ek zam haberlerine çevirmiş durumda. Asgari ücretle çalışanlar artık maaşlarının hiçbir şeye yetmediğini dile getirirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise müjdeli haberin sinyallerini Geçtiğimiz günlerde verdiği. şu anda 4253 TL olan asgari ücret Temmuz ayında yapılacak olan ek zam ile beraber 5000 liranın üzerine çıkacak. Peki, asgari ücret temmuz zammı ne zaman yapılacak? 2022 Temmuz ayı asgari ücrete zam geliyor mu?

“Asgari ücretliye temmuz zammı geliyor! Enflasyona inat ek zam gelecek, maaşlar 5000 TL'yi geçecek”

Asgari ücretle çalışan 20 milyon vatandaşı sevindirecek gelişme Az önce yaşandı. 2022 yılının Ocak ayında 2825 TL'den 4253 TL'ye yükselen asgari ücret Temmuz ayında yeniden zamlanacak. Önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu zaman sinyallerini verdi Sonra da AK Parti grup başkanvekili Cahit Özkan açıkladı. Bu gelişme ile birlikte asgari ücretliler sevinçten havalara uçtu. Peki, asgari ücrete ek zam ne zaman yapılacak? 2022 son dakika asgari ücret zammı ne zaman gelecek?

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

asgari-ucretliye-temmuz-zammi-geliyor-enflasyona-inat-ek-zam-gelecek-maaslar-5000-tlyi-gececek-4

Temmuz ayında ek zam geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Asgari ücretle çalışanlara enflasyon karşısında ezdirme yiyeceklerini söylemişti. Bu açıklama ile birlikte Asgari ücretli vatandaşları ek zam konusunu gündeme getirmeye başlamıştı. Son olarak bir TV kanalında açıklamalarda bulunan Ak Parti grup başkanvekili Cahit Özkan da benzer Bir açıklamada bulundu. Cahit Özkan açıklamasında asgari ücrete yılda 2 defa zam yapılması konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce bir açıklaması olduğunu belirtirken Temmuz ayında yeniden bir zammın söz konusu olabileceğini söyledi. Vatandaşların gelirinde artış olması gerektiğini belirten Özkan, zamanı geldiğinde bir yol geçmesini beklemeden asgari ücrete zam yapılabileceğini dile getirdi.

asgari-ucretliye-temmuz-zammi-geliyor-enflasyona-inat-ek-zam-gelecek-maaslar-5000-tlyi-gececek

Asgari ücret 5.000 TL'nin üzerine çıkacak

2022 asgari ücret zammı Aralık ayında yapılmış ve ocak ayından itibaren asgari ücretliler 4.250 TL ödeme almaya başlamıştı. Temmuz ayında asgari ücret için ikinci bir ek zam konusu gündeme gelirse asgari ücrette 5.000 TL'nin üzerine çıkacak. Ak Parti grup başkan vekili Cahit Özkan tarafından yapılan bu açıklama sonrasında asgari ücret ek zam oranı ne kadar olacak sorusunun yanıtı da merak edilmeye başlandı. Şu an için herhangi bir zam oranı dile getirilmesi ancak enflasyon rakamına yakın olacağı tahmin ediliyor. Eğer enflasyon rakamlarına zam yapılırsa maaşlara 850 TL ek zam gelmesi söz konusu olacak ve asgari ücret 5000 liranın üzerinde olacak.