Cumhurbaşkanı ve Bakan Vedat Bilgin asgari ücretlilere seslendi. Asgari maaş alanlara yüzde kaç zam geliyor? Güncel olarak asgari ücret zammında merak edilenler tek tek ortaya çıktı. Asgari ücret yüzde kaç zamlanacak?

Milyonlarca asgari ücretli çalışan, zam için beklemeye başladı. Özellikle de son zamanlarda sıkça gündeme gelen asgari ücret zammı iddialarına da yanıt verildi. Bakan Vedat Bilgin'in açıklamaları sonrasında bazı detaylar ortaya çıktı.

Asgari Ücrete Zam Yapılacak mı?

Asgari ücrete gerektiği takdirde zam yapılacağı vurgusu yapılıyor. Yalnızca Bakan Vedat Bilgin değil, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan da benzer açıklamada bulunmuştu. Buradan da anlayacağımız üzere asgari ücretli çalışanlar yakında bir zam alabilir. Eğer enflasyon ve TÜFE oranları, beklentilerin üzerinde çıkar ise zam da kaçınılmaz olacaktır.

Asgari Maaş 10 Bin TL'yi Geçecek!

Asgari maaşın bu gidişatla beraber 10 bin TL'yi geçeceği düşünülüyor. Konuyla ilgili düşüncelerini beyan eden pek çok uzman da bu konuda aynı fikirde. Çünkü asgari ücrete yapılacak olası %20'lik zam bile 10 bin TL'nin üstünde bir sonuçla karşılaşmamıza neden oluyor.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Temmuz Ayında Belli Olacak!

Asgari ücretin Temmuz ayında zamlanacağı ve o vakte kadar enflasyon verilerinin değerlendirileceği bilinmekte. Birkaç ay içerisinde Cumhurbaşkanı'ndan gelecek açıklamalarla birlikte milyonlarca çalışanın merak ettiği sorular yanıt bulacaktır.