Asgari ücret zammı için bir süredir bekleniyordu. Çalışanlara ödenecek yeni zam hükümet tarafından duyurulacak. En az 16 bin TL net maaş ödeneceği doğru mu?

Asgari ücret ödemelerinde dikkat çeken gelişmelere yer verildi. Kasım ayında milyonlarca çalışan yeni maaş zammını alacak mı? Son zamanlarda bu sorunun yanıtı merak ediliyor. Çünkü çalışanlar, enflasyon nedeniyle zor zamanlar geçirmekte. Güncel olarak ne kadar maaş ödemesinin yapılacağı ve diğer detaylar haberimizde yerini alacak.

ATM kartı bulunan müşterilere müjde: 50000 TL ödenecek ATM kartı bulunan müşterilere müjde: 50000 TL ödenecek

Enflasyona Göre Zam Gündemde

Kasım ayının ilk haftalarında emeklilere yapılacak ikramiye ödemelerinin kesinleşmesiyle birlikte, maaş artışlarıyla ilgili konular da gündeme geldi. Emekli ve memurların maaşlarına, yeni yılda son altı aylık enflasyon oranında bir artış yapılması planlanırken, asgari ücret artışıyla ilgili çalışmalar da devam ediyor.

En Düşük Maaş 16 Bin TL'yi Bulacak

Türkiye İstatistik Kurumu, ocak ayının başlarında aralık ayının enflasyon verilerini duyuracak. Bu verilerin açıklanmasıyla birlikte, yılın ikinci yarısında yaşanan enflasyonun ne kadar olduğu ortaya çıkacak. Emekliler ve memurlar, maaşlarına yapılacak olan zammı belirlemek için bu enflasyon verilerini dikkatle beklerken, asgari ücret artışı konusunda da farklı tahminler ortaya atılıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, memur maaşlarının neredeyse yarısı kadar bir artış olabileceğini ifade etti. Asgari ücretin ise yüzde 40 ila 50 oranında bir artışla 15.000 TL ile 17.000 TL arasında bir değere ulaşabileceği öngörülüyor. Ortalama 16 bin TL maaş beklentisi mevcut.