ASHB az önce açıkladı! 1259 TL ödeme hesaplara geçiyor. Öğrenci yardımı olarak yatıyor, her çocuk için alınıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir son dakika açıklaması ile Kasım ayında öğrenci yardımı ödemesi yapılacağını duyurdu. Bizzat bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada Her çocuk için ayrı ayrı ailelere ödeme verileceği ifade edildi. Ödemeler tüm kademelerdeki öğrenciler için yapılıyor. Yani ilköğretim lise ve üniversite öğrencisi olması fark etmiyor. Bakanlık tarafından öğrenci yardımı düzenli olarak her ay veriliyor. Çocuk başına 1259 TL olarak yapılan ödemeler başvuru dahilinde hesaplara yatırılıyor. Sosyal ve ekonomik destek ödemesi başvuru şartları ve detaylar ise haberimiz de sizleri bekliyor…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık kasım ayı SED ödemeleri ile ilgili detaylı bilgileri Biraz önce paylaştı. Okulların ara tatile girmesine Kısa bir süre kala öğrencilere sosyal ve ekonomik destek ödemesi yapılacak. İhtiyaç sahibi ailelerin Her çocuk için başvuru yapabileceği ödemeler tüm kademelerde veriliyor. Yani öğrencilerin ilköğretim, lise ve üniversite öğrencisi olması fark etmiyor. Ayrıca hane içinde bulunan her çocuk için ödeme başvurusu yapmak mümkün. SED programı kapsamında aynı zamanda öğrencilere sosyal destek de sağlanıyor. Peki SED başvurusu nasıl yapılır? set başvurusu nereye yapılır?

ashb-az-once-acikladi-1259-tl-odeme-hesaplara-geciyor-ogrenci-yardimi-olarak-yatiyor-her-cocuk-1

KASIM AYI ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık diye son dakika açıklaması yaparak kasım ayı sosyal ve ekonomik destek ödemeleri ile ilgili değerli detaylı bilgiler paylaştı. Bakan Yanık açıklamasında ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için verilen sosyal ve ekonomik destek ödemelerinin 15 Kasım tarihinden itibaren başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların hesabına getirileceğini duyurdu. Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri maddi durumu yerinde olmayan ve çocuklarının eğitim masraflarını karşılayamayan ailelere veriliyor. Başvuru doğrultusunda yapılan ödemeler gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra ailelerin uygun bulunması durumunda hesaplara yatırılıyor.

ashb-az-once-acikladi-1259-tl-odeme-hesaplara-geciyor-ogrenci-yardimi-olarak-yatiyor-her-cocuk-2

SOSYAL VE EKONOMİK DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURU ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan SED programı kapsamında dar gelirli olan ailelerin çocuklarına verilen eğitim desteği ile ilgili başvuru şartları da bulunuyor. Başvuru şartları arasında en önemli olan eğitim gören çocuğun olması ve aynı zamanda hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması oluyor.

ashb-az-once-acikladi-1259-tl-odeme-hesaplara-geciyor-ogrenci-yardimi-olarak-yatiyor-her-cocuk-3

BAŞVURULARI NEREYE YAPILIYOR?

Sosyal ve ekonomik destek başvuruları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde yer alan Sosyal Hizmetler İl müdürlükleri aracılığı ile ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılabiliyor. Ödemeler her çocuk için ayrı ayrı yapıldığı için bir aileden birden fazla çocuk başına ödeme almak mümkün oluyor. Ayrıca ödemeler tüm kademelerde eğitim gören çocuklar için sağlanıyor. Yani ilköğretim, lise, üniversite öğrencisi çocuklar için başvuru yapılabiliyor. 18 yaşından küçük olan çocukların öğrenci yardımı ödemeleri için aileleri başvuru yaparken Üniversite öğrencileri kendileri başvuru yapabiliyor. Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri çocuk başına 1259 TL olarak hesaplara yatırılıyor.