Aşı hak bilgisi alınamamıştır hatası ne demek? Lütfen belirlenen süre sonunda tekrar deneyiniz hatası nedir?

SGK girişini bütün çalışanların karşılanmasına başlanması ile birlikte aşı randevusu nasıl alınır sorusunun yanıtı daha yoğun olarak araştırılmaya başlandı.

Gündem 15.06.2021 - 10:24 15.06.2021 - 10:29 Volkan Arık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile birlikte Türkiye'de SGK girişini bütün çalışanların aşılanması ve başlandı. MHRS sistemi üzerinden BionTech ve Sinovac aşıları için randevu almak mümkün. Fahrettin Koca yaptığı son açıklamada aşı konusunda yaş guruplarında artık daha da düşmeye gidildiğini ve yeni meslek gruplarının aşı gruplarını eklendiğini söyledi. Aşı olmak isteyen vatandaşlar sıraları geldiğinde MHRS telefon ve e-nabız üzerinden randevu alabiliyor.

KORONAVİRÜS AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Koronavirüs salgınında aşılama programı kapsamında sırası gelen ve aşılama kriterlerine uyan vatandaşlar e-nabız üzerinden Covid-19 aşı durumunu sorgula sekmesini tıklayarak aşı randevu alma işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden AŞI, T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini 2023'e Göndererek de aşı uygunluk durumlarını kontrol edebilirsiniz. Yine e-nabız üzerinden MHRS sistemine bağlanarak ya da mobil uygulamayı kullanarak veya ALO182 Hattını arayarak da aşı randevusu almak mümkün. E-nabız üzerinden koronavirüs aşısı için sizin sıramızın gelip gelmediğini de öğrenebilirsiniz. e-nabız'da keşfet sayfası üzerinde aşı takvimi yer alıyor buradan Covid 19 aşısı kısmını tıkladıktan sonra aşı için hakkınızı bulunuyorsa randevu almak mümkün oluyor.

asi-hak-bilgisi-alinamamistir-hatasi-ne-demek

AŞI HALK BİLGİSİ ALINAMAMIŞTIR NE DEMEK?

E-nabız sisteminde bazı vatandaşlar aşı hak bilgisi alınamamıştır hatası ile de karşılaşabiliyor. Bu şekilde hata ile karşı karşıya kalan vatandaşlar da sebebini arama motoru üzerinde araştırıyor. Alınan bilgiye göre e nabız sistemi üzerinde karşımıza çıkan bu hatanın nedeni kişinin aşı randevusunun henüz MHRS sistemine tanımlanmamış olmasından kaynaklanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@